تروریست‌ها بعد از حلب کجا می‌روند؟

5 دی 1395 ساعت 17:01

هانی زاده با اشاره به نقش روسیه و چین در سرکوب گروهک های تروریستی و کمک به دولت قانونی سوریه اظهار داشت: سناریو بعدی در این دو کشور خواهد بود، یعنی سعی می کنند این گروه های تروریستی را از مرز افغانستان به روسیه و چین اعزام کرده تا مشکل آفرینی کنند و احتمالا نوبت بعدی آسیای میانه و قفقاز خواهد بود.


به گزارش ندای انقلاب، حسن هانی زاده با بیان اینکه انتقال بیش از ۱۲ هزار نفر از گروهک های تروریستی از حلب به سمت ادلب نشان می دهد بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای سناریوی جدیدی را برای سوریه تعریف کرده اند، اظهار داشت: حضور این گروه ها در شهر ادلب و درکنار مرزهای ترکیه نشان می دهد که همچنان در سوریه بمب ساعتی وجود دارد و هر وقت که عربستان، ترکیه و رژیم صهیونیستی بخواهند این بمب ساعتی را در سوریه منفجر می کنند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به اصرار ایران و روسیه مبنی بر خروج گروه های تروریستی از همه خاک سوریه خاطر نشان کرد: آمریکا، غرب و حتی سازمان ملل اصرار کردند که این گروهک ها باید در منطقه امنی مستقر شوند.

وی تصریح کرد: طبیعی است که آزاد سازی حلب ضربه بزرگی به بازیگران تخریبی بحران سوریه مثل آمریکا، عربستان، فرانسه وانگلیس وارد خواهد کرد.

هانی زاده تأکید کرد: حضور گروه های تروریستی در ادلب به عنوان چاشنی انفجاری بحران سوریه باقی خواهد ماند و تلاش غربی ها این است که همچنان با استفاده ابزاری از گروهک های تروریستی بخواهند وضعیت سوریه را به قبل از آزادسازی حلب بازگردانند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه ارتش سوریه می توانست هنگام آزادسازی حلب گروه های تروریستی را نابود کرده و یا به اسارت بگیرد بیان داشت: دخالت های سازمان ملل و آمریکا وغرب برای نجات این گروه های تروریستی صرفا برای استفاده ابزاری از این گروهک ها بود.

وی ادامه داد: به نظر می رسد مسئله انتقال گروهک های تروریستی به خارج از سوریه یک توطئه آمریکایی – غربی برای انتقال آنها به مرزهای سایر کشورهای جهان مثل روسیه وچین است وممکن است این گروهک ها را به جاهای دیگری برای ناامن کردن کشورها اعزام کنند.

هانی زاده با اشاره به اصرار آمریکایی ها در متوقف شدن عملیات آزادسازی موصل عنوان کرد: در مورد حلب هم این سناریو تکرار شده و اصرار کردند که نباید این گروهک های تروریستی نابود شوندو باید اینها را به منطقه دیگری انتقال داد و این اتفاق رخ داد و سوریه ناچار شد راه را برای خروج امن این گروه های تروریستی باز کند و این نشان می دهد سناریوی خطرناک تری پیش پای دولت سوریه خواهد بود.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به نقش روسیه و چین در سرکوب گروهک های تروریستی و کمک به دولت قانونی سوریه اظهار داشت: سناریو بعدی در این دو کشور خواهد بود، یعنی سعی می کنند این گروه های تروریستی را از مرز افغانستان به روسیه و چین اعزام کرده تا مشکل آفرینی کنند و احتمالا نوبت بعدی آسیای میانه و قفقاز خواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این نیروهایی که در ادلب هستند با هزینه عربستان و برنامه ریزی آمریکا وانگلیس به آسیای میانه منتقل می شوند تا بحران از سوریه به این سمت منتقل شود.

منبع: میزان


کد مطلب: 357959

آدرس مطلب: http://www.nedayeenghelab.com/vdcftedm1w6dt1a.igiw.html

ندای انقلاب
  http://www.nedayeenghelab.com