زائران ایرانی از ۲۰ ایستگاه پروازی به حج مشرف می‌شوند
 
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۷
کد مطلب: ۳۵۹۶۵۵
 
Share/Save/Bookmark
 
زائران خانه خدا از ۲۰ ایستگاه پروازی کشورمان به حج تمتع مشرف می‌شوند که اولین گروه زائران نیز ۲۷ تیرماه اعزام خواهند شد.
به گزارش ندای انقلاب، حج تمتع یکی از سفرهایی است که آرزوی هر مسلمانی است تا بتواند خانه خدا را زیارت کرده و به این مکان مقدس مشرف شود.

در سال‌های اخیر به ویژه پس از فاجعه منا، حساسیت‌های ایران برای برپایی حجِ با عزت و سلامت، بیش از پیش شد؛ تا جایی که از سال ۱۳۹۴ تاکنون مسؤولان کشورمان پیش از برقراری حج تمتع با مسؤولان عربستانی مذاکراتی را کرده و در صورت تأمین امنیت مردم کشورمان، زائران را به حج تمتع اعزام می‌کنند.

امسال نیز با توجه به این امر، مسؤولان سازمان حج و زیارت با چندین بار سفر به عربستان، موقعیت را برای سفر ایرانیان به حج ارزیابی کردند و پس از برنامه‌ریزی‌های مختلف امکان اعزام زائران ایرانی به حج فراهم شد.

از آن پس ثبت‌نام علاقه‌مندان و مشتاقان به حج تمتع که چندین سال در انتظار رفتن به این سفر نورانی بودند، آغاز و به سرعت ظرفیت اعلام شده تکمیل شد.

با توجه به درخواست‌های مکرر برای افزایش سهمیه ایرانیان و خیل عظیم عاشقان سفر به حج تمتع، ایران تلاش بسیاری برای افزایش این سهمیه کرد، اما به دلیل نبود امکانات لازم به ویژه اسکان در مدینه، عربستان با درخواست هیچ کشوری مبنی بر افزایش سهمیه موافقت نکرد. در نهایت ۸۵ هزار و ۲۰۰ نفر از مردم کشورمان در حج ۹۷ به عنوان بزرگترین کنگره جهانی مسلمانان شرکت می‌کنند.

زائران خانه خدا از ابتدای سال جاری خود را برای این سفر معنوی آماده می‌کنند تا بتوانند در این سفر که شاید اولین و آخرین سفر آن‌ها به حج تمتع باشد، به خوبی استفاده کنند.

بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت و همچنین توافق‌نامه با عربستان که حدود ۱۵ سال گذشته صورت گرفته است، نیمی پروازهای زائران خانه خدا ایرانی و نیمی دیگر سعودی است.

در همین راستا سازمان حج و زیارت ۲۰ ایستگاه پروازی را برای اعزام زائران خانه خدا به حج انتخاب کرده که البته هنوز اسامی این ایستگاه‌ها نهایی نشده است.

«حج، تحول روحی و اخلاقی، سبک زندگی دینی، عزت و کرامت اسلامی» شعار حج ۹۷ است و اولین گروه زائران خانه خدا از ۲۷ تیرماه به حج تمتع مشرف می‌شوند؛ به طوری که پروازهای مدینه قبل از ۲۷ تیرماه تا ۱۹ مردادماه و پروازهای مدینه بعد از ۸ تا ۲۴ مرداد ماه انجام خواهد شد.

منبع : فارس

انتهای پیام/