پیش‌بینی تولید ۴۰۰تن زعفران در ایران به‌ارزش ریالی ۳هزار میلیارد تومان
 
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب: ۳۶۰۴۵۵
 
Share/Save/Bookmark
 
عضو هیئت مدیره شورای ملی زعفران ایران با بیان اینکه امسال پیش‌بینی می‌شود حدود ۴۰۰تن زعفران در ایران تولید شود گفت: ارزش ریالی این میزان زعفران به‌طور متوسط حدود ۳هزار میلیارد تومان است.
به گزارش ندای انقلاب، سید علی حسینی اظهار داشت: زعفران به‌خلاف آنچه در گذشته به‌عنوان یک کالای لوکس و تفننی مطرح بود و اهمیت آن از این امر که غذا را رنگین و معطر کند فراتر رفته است.

وی با بیان اینکه امروزه زعفران به‌عنوان یک دارو و یک معجزه‌گر قرن مطرح است افزود: همچنین زعفران ترکیبات مؤثری دارد که می‌تواند از بسیاری از بیماری‌ها از جمله برخی سرطان‌ها، افسردگی‌ها و غیره جلوگیری کند.

عضو هیئت مدیره شورای ملی زعفران ایران ابراز کرد: امروزه زعفران در دنیا جایگاه خود را به‌دست آورده است و از بخش تفننی خود فاصله زیادی گرفته است و در حال حاضر دیگر زعفران به‌عنوان یک چاشنی مطرح نیست.

حسینی با یادآوری اینکه امروز زعفران به‌عنوان یک سرمایه ملی مطرح است تصریح کرد: کشور ما به‌عنوان پیشتاز در تولید این محصول در دنیا مقام نخست را دارد و توجه بسیاری از مصرف‌کنندگان در کشورهای مختلف مصرف کننده به این گیاه ارزشمند است.

وی با اظهار اینکه "در حال حاضر در پیک برداشت زعفران هستیم" خاطرنشان کرد: پیک برداشت زعفران در ایران از ۲۰ مهرماه آغاز شده است و تا ۲۰ آذرماه ادامه دارد.

عضو هیئت مدیره شورای ملی زعفران ایران یادآور شد: در بحث تولید زعفران حدود ۱۲۰ هزار هکتار سطح زیر کشت زعفران در ایران است که از این میزان سطح زیر کشت به‌معنای واقعی تولید نمی‌کنیم.

حسینی با بیان اینکه امسال پیش‌بینی می‌شود حدود ۴۰۰ تن زعفران در ایران تولید شود اظهار داشت: ارزش ریالی این میزان زعفران به‌طور متوسط حدود ۳هزار میلیارد تومان است و همچنین صادراتی نیز بستگی به بازارهای دنیا دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه میانگین قیمت فروش هر کیلوگرم قیمت زعفران در بازارهای جهانی به‌صورت تجاری بین ۷۰۰ تا یک‌هزار دلار است پیش‌بینی می‌شود امسال در بحث صادرات زعفران به رکورد خوبی دست یابیم.

عضو هیئت مدیره شورای ملی زعفران ایران با اشاره به افزایش تولید زعفران نسبت به سال گذشته گفت: به‌صورت خودکار هرساله حدود ۱۰ درصد افزایش سطح زیرکشت را در کشور داریم و به همان نسبت افزایش تولید نیز داریم.

حسینی اضافه کرد: در ۳ دهه گذشته تاکنون تولید زعفران در کشور ما چندین برابر شده است چرا که در دهه ۶۰ تولید ما کمتر از ۳۰ تن بوده است اما در حال حاضر بیش از ۳۰۰ تن است.

وی با تذکر اینکه "متأسفانه در کشور ما از پتانسیل زعفران استفاده نمی‌شود" تصریح کرد: در کشور ما زعفران را تنها به‌عنوان یک چاشنی غذایی شناخته‌‍ایم و با وجود اینکه رتبه نخست دنیا را داریم از ظرفیت آن به‌درستی استفاده نکرده‌ایم.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/