نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اجتماعی

سرکنسول ایران در شهر نجف اعلام کرد

مصدومیت ناشی از آتش سوزی برای زائران ایرانی در نجف/ انتقال ۷ مصدوم به بیمارستان

۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۱

سرکنسول ایران در شهر نجف با اشاره به مصدومیت تعدادی از زائران ایرانی در شهر نجف به دلیل حادثه آتش‌سوزی اتصال برق، گفت: ۷ مصدوم این حادثه به بیمارستان‌های نجف اشرف منتقل شده‌اند.

به گزارش ندای انقلاب، عبدالرحیم ساداتی‌فر با اشاره به مصدومیت تعدادی زائر ایرانی در شهر نجف اشرف گفت: این حادثه ساعت ۲ بامداد در شارع المدینه در هتل قبطان نجف اشرف رخ داده و هیچگونه تلفات جانی در بر نداشت البته منجر به خفگی و دودزدگی مختصری بین زائران شده است.

ساداتی فر افزود: ۱۵۰ زائراز شهرهای ایذه و شهرکرد در این هتل مستقر بوده که از این تعداد ۸۵ درصد را زنان تشکیل می‌دادند

وی خاطرنشان کرد: در این حادثه ۷ زائر دچار خفگی جزئی شده و بلافاصله به بیمارستان حکیم شهر نجف اشرف منتقل و به یکی از آنها سرم زده شده است اما مابقی افراد دو ساعت بعد از این حادثه یعنی ساعت ۴ بامداد از بیمارستان مرخص شده‌اند.

سرکنسول ایران در شهر نجف تصریح کرد: این کاروان ایرانی خصوصی و غیرمجاز و خانوادگی بوده است.

وی در توضیح بیشتر اظهار داشت: در برخی اخبار عنوان شده بود که ۴۳ زائر در این حادثه آسیب دیده‌اند در حالی که چون این کاروان خانوادگی بوده به جز آن ۷ نفر ۳۵ نفر دیگر از همراهان به همراه مصدومین به دلیل نگرانی به بیمارستان منتقل شده‌اند.

سرکنسول ایران در نجف گفت: کارشناسان امر، آتش سوزی یادشده به دلیل فرسودگی و اتصال اسپیلت گرمایشی دیواری در طبقه دوم هتل رخ داده است و به گفته مسئولان امر، هم اکنون تمامی زائران به هتل ریحانه المصطفی منتقل شده و جای هیچگونه نگرانی نیست.

ابن در حالی است که اداره کل آتش‌نشانی شهر نجف در بیانیه‌ای اعلام کرده که ۴۳ زائر ایرانی در هتل القبطان در این شهر دچار حادثه شده‌اند.

منبع : فارس

انتهای پیام/