دولت افغانستان:
کشتار مسلمانان در میانمار بی‌پاسخ نخواهد ماند
 
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵
کد مطلب: ۳۵۹۱۵۱
 
Share/Save/Bookmark
 
وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد حمله نظامیان میانمار به مسلمانان در این کشور جنایت علیه بشریت است و بی‌پاسخ نخواهد ماند در عین حال سازمان ملل باید در برابر نسل‌کشی مسلمانان در میانمار اقدام کند.
به گزارش ندای انقلاب، «صبغت‌الله احمد» معاون سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد که دولت افغانستان جنایت علیه مسلمانان در میانمار را محکوم می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد که این جنایت وحشیانه علیه مسلمانان در میانمار بی‌پاسخ نخواهد ماند و دولت افغانستان از نهادهای حامی حقوق بشری و سازمان ملل می‌خواهد در این زمینه اقدام کنند.

از سوی دیگر سنای افغانستان نیز از دولت این کشور خواسته تا با محکومیت کشتار مسلمانان در میانمار صدای اعتراض خود را به نهاد‌های بین المللی و سازمان ملل برساند.

«فضل هادی مسلم‌یار» رئیس سنای افغانستان از سکوت سازمان ملل، جامعه جهانی، نهادهای حامی حقوق بشر و سازمان همکاری‌های اسلامی نیز انتقاد کرد.

وی در ادامه از سازمان همکاری‌ اسلامی و نهادهای بین‌المللی خواست تا برای جلوگیری از کشتار مسلمانان میانمار به‌طور جدی اقدام کنند.

سنای افغانستان اعلام کرد که جامعه جهانی در این موضوع باید موضع خود را مشخص کند و سکوت اختیار نکند، بلکه باید حکومت میانمار به‌خاطر نسل‌کشی مسلمانان در این کشور مؤاخذه شود.

کشتار مسلمانان میانمار در سایه سکوت سازمان ملل و بیشتر کشورهای اسلامی از جمله عربستان سعودی صورت می‌گیرد. این سکوت انتقادهای بی‌شماری را در پی داشته است.

پس از تنش بین مسلمانان و بودایی‌ها در سال ۲۰۱۲ میلادی، رئیس جمهور این کشور اعلام کرد که مسلمانان اتباع این کشور نیستند و ارتش میانمار تا کنون بیش از ۲۰۰ هزار مسلمان را کشته و حدود ۳۰ هزار مسلمان دیگر نیز ناپدید شده‌اند.

همچنین ارتش میانمار تعداد بسیاری از مساجد را تخریب کرده است و بسیاری از گزارش‌ها از سوزاندن مسلمانان و تجاوز به عنف در این کشور نیز حکایت دارند.

در روزهای اخیر ارتش میانمار بار دیگر حملات خود را به مسلمانان روهینگیا از سر گرفته و تنها در چند روز اخیر بیش از ۴۰۰ نفر را کشته و ۷۰ هزار نفر مسلمان را کوچ اجباری داده است.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/