رسوایی کلیسای کاتولیک استرالیا؛ تعرض جنسی به هزاران کودک
 
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: ۳۵۸۲۷۹
 
Share/Save/Bookmark
 
گزارش‌ کمیسیون سلطنتی نشان می‌دهد کلیسای کاتولیک استرالیا طی شش دهه گذشته از هزاران کودک سو‌ء استفاده جنسی کرده است.
به گزارش ندای انقلاب، کلیساهای کاتولیک استرالیا طی دهه‌های گذشته به جای مراقبت از هزاران کودک، آن‌ها را مورد سو‌ء استفاده جنسی قرار داده است.

شبکه خبری استرالیا در گزارشی نوشت، آمار نشان می‌دهد طی ۳۵ سال ۴ هزار و ۴۴۴ که در زمان کودکی از سوی کلیسا مورد سو‌ء استفاده قرار گرفته بودند، شکایت کرده‌اند.

سن متوسط این قربانیان برای دختران ۱۰ سال و برای پسران ۱۱ سال بوده و متوسط زمانی که این افراد مورد سو‌ء استفاده قرار می‌گرفتند ۳۳ سال گزارش شده است.

به گزارش شبکه خبری استرالیا، بیش از ۲۰ درصد افرادی که به نوعی با برنامه‌های مذهبی کلیسای کاتولیک در استرالیا در ارتباط بودند، از کودکان سوءاستفاده می‌کردند.

بر اساس این گزارش‌ها، قربانیان از سوی کسانی که باید مراقب این کودکان می‌بودند،‌ مورد سو‌ء استفاده قرار گرفته‌اند و ۹۰ درصد سوء‌ استفاده کنندگان مرد بودند.

کلیسای کاتولیک گزارشی‌هایی درباره سو‌ء استفاده‌ها منتشر کرده است که تغییری در رویه این کلیسا بوده اما واتیکان در پاسخ به درخواست انتشار اسناد چنین مواردی پاسخ داد این اقدام مناسب نیست و امکان آن وجود ندارد.

کمیسیون سلطنتی بعد از انتشار این گزارش در روز دوشنبه (امروز) گفت ۳ هفته دیگر بر روی این مساله تحقیق و بررسی انجام می دهد.

منبع : فارس

انتهای پیام/