رجبی دوانی عنوان کرد:
توطئۀ خلیفه عباسی برای رفع اتهام قتل امام عسکری(ع)
 
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب: ۳۵۹۴۳۱
 
Share/Save/Bookmark
 
یک محقق تاریخ اسلام با اشاره به توطئۀ معتمد عباسی برای رفع اتهام قتل امام عسگری(ع) گفت: آنها درصدد این بودند که بگویند امام عسگری(ع) به مرگ طبیعی از دنیا رفته است.
به گزارش ندای انقلاب، «محمدحسین رجبی دوانی» محقق تاریخ اسلام و عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) در بیانی با اشاره به هشتم ماه ربیع الأول؛ سالروز شهادت امام عسگری(ع) یازدهمین امام و حجت خدا بر بشریت گفت: امام عسگری(ع) در میان سایر ائمۀ معصومین(ع) از نظر دوران امامت، کوتاه ترین دورۀ امامت را داشته‌اند.

وی با اشاره به دوران 6 ساله امامت امام عسگری(ع) اظهار کرد: ایشان در سال 254 در پس شهادت پدر بزرگوارشان امام هادی(ع) به امامت رسیدند و از همان آغاز تحت نظر و مراقبت شدید دستگاه جبار خلافت عباسی قرار گرفتند.

این محقق تاریخ اسلام خاطرنشان کرد: از آنجایی که طاغوت‌های زمان می‌دانستند آن حضرت یازدهمین امامِ تعیین شده از سوی خداست و از او آخرین حجت خدا پدید خواهد آمد، ایشان را در حصر شدید و زندان قرار دادند و تلاش بسیاری کردند که آن حضرت ازدواج نکند و در نتیجه آخرین حجت خدا به دنیا نیاد.

رجبی دوانی با اشاره به توطئۀ معتمد عباسی برای رفع اتهام قتل امام عسگری(ع) گفت: معتمد عباسی قاتل امام عسگری است، او برای رفع این اتهام دستور داد پنج نفر از معتمدانش ملازم امام عسگری (ع) باشند، از سوی دیگر، طبیبی را هم مأمور کرد که همراه حضرت باشد و حال او را زیر نظر داشته باشد.

وی افزود: این افراد پس از شهادت حضرت عسگری(ع) از منزل امام(ع) خارج شدند و به نوعی می‌خواستند شهادت بدهند که آن حضرت به مرگ طبیعی از دنیا رفته است.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/