نامه دختر شهید مدافع حرم به آتشنشانان شهید+عکس
 
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب: ۳۵۸۱۶۲
 
Share/Save/Bookmark
 
فرزند شهید مدافع حرم علی زاده اکبر در نامه ای برای آتشنشانان شهید حادثه پلاسکو می‌گوید: ای شیرمردان شجاع من افتخار می‌کنم که جان مردم را در حادثه پلاسکو نجات دادید.
به گزارش ندای انقلاب، پنجشنبه سی‌ام دی ماه بود که خبر آتش سوزی و سپس ریزش مجتمع تجاری پلاسکو به سرعت در همه جا پیچید. حادثه‌ای که تعدادی از آتش‌نشان فداکار جان خود را برای نجات هم‌نوعان خود بر کف دست گذاشتند و به شهادت رسیدند. پس از وقوع این حادثه تلخ, قشرها و افراد مختلفی از مسئولان گرفته تا خانواده شهدا و شهدای مدافع حرم با خانواده این شهدا ابراز همدردی کردند. فاطمه زاده اکبر فرزند شهید مدافع حرم علی زاده اکبر نیز نامه‌ای برای این آتش‌نشانان شهید نوشته است.

او در این نامه می‌گوید: آتش‌نشانان فداکار جان خود را به انداختند و مردم را در حادثه‌ی‌پلاسکو نجات دادند. ای شیرمردان شجاع من افتخار می‌کنم که جان مردم را در حادثه پلاسکو نجات دادید. من برایتان دعا می‌کنم از پدر شهیدم می‌خواهم تا زنده بماند و از زیر آوار نجات پیدا کنید.بر پایه این گزارش, شهید علی­ زاده اکبر متولد چهارم خرداد سال ۱۳۵۵ در روستای اکبرآباد از توابع شهرستان کاشمر بود که پس از اخذ مدرک دیپلم در رشته تجربی در سال ۱۳۷۸ وارد سپاه شد.شهید زاده­ اکبر در طول خدمت در این نهاد مقدس توانست با جدیت و پشتکار در تخریب و انفجارات جزو نفرات برتر قرار گیرد.

وی در تمام مأموریتهای حساس، از شمال غرب تا جنوب شرق حضور فعالانه داشت و در هر منطقه­ ای که حاضر می­ شد، سعی میکرد مشکلات فرهنگی مردم را شناسایی و در حد توان آنها را رفع نماید.با حمله تروریست‌های تکفیری به سوریه شهیدعلی­ زاده­ اکبر از جمله کسانی بود که داوطلبانه برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) عازم سوریه شد که سرانجام در ۲۸ مردادماه ۱۳۹۲ در دفاع از حرم حضرت زینب (س) به شهادت رسید.از این شهید دو فرزند به نامه های مهدی ۱۳ ساله و فاطمه ۸ ساله به یادگار مانده است.

انتهای‌پیام/