رییس‌کل دادگستری استان تهران خبر داد
صدور حکم خاوری و سه متهم پرونده مه‌آفرید
 
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۸
کد مطلب: ۳۵۹۴۸۷
 
Share/Save/Bookmark
 
رییس‌کل دادگستری استان تهران از صدور حکم خاوری مدیرعامل متواری بانک ملی و سه متهم پرونده موسوم به فساد سه‌هزار میلیاردی خبر داد و گفت: خاوری در هر چهار مورد اتهامی مجرم و به حبس طویل‌المدت محکوم شده است.
به گزارش ندای انقلاب، غلامحسین اسماعیلی، درباره پرونده محمودرضا خاوری مدیرعامل سابق بانک ملی که به خارج از کشور فرار کرده و از متهمان پرونده فساد سه‌هزار میلیاردی محسوب می‌شود اظهار کرد: حکم پرونده خاوری صادر و این فرد به حبس طویل‌المدت محکوم شده اما چون هنوز حکم قطعی نشده است، نمی‌توانیم جزییات پرونده و حکم را اعلام کنیم.

رییس‌کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: خاوری چهار عنوان اتهامی داشت که در کیفرخواست صادره از سوی دادسرا به آنها اشاره شده بود و دادگاه وی را در مورد هر چهار مورد اتهامی، محکوم کرده است.

اسماعیلی همچنین از صدور حکم سه متهم دیگر پرونده موسوم به فساد سه‌هزار میلیاردی خبر داد و گفت: بر اساس اعلام دادگاه، حکم این افراد نیز صادر شده اما از جزییات حکم اطلاع ندارم.

وی درباره خبر منتشرشده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر کشته شدن خاوری در کانادا اظهارکرد: من هم این خبر را دیدم اما بعید می‌دانم صحت داشته باشد ضمن اینکه مرجع تأیید یا تکذیب این خبر دادگستری نیست و باید مراجع دیگر در این خصوص اظهارنظر کنند.

رییس کل دادگستری استان تهران در پاسخ به این سؤال که آیا دادسرا دستور جدیدی در ارتباط با استرداد خاوری به پلیس اینترپل داده است یا خیر، افزود: همان دستورات قبلی است و دستور جدیدی به اینترپل داده نشده اما قطعاً در صورت قطعیت یافتن حکم صادره، دادسرا با جدیت بیشتری، استرداد خاوری را از طریق اینترپل پیگیری می‌کند.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/