در نشست روز جهانی قدس و متغیرات جدید منطقه‌ای؛
ابوشریف: ناتوی عربی برای حذف مسئله فلسطین از نقشه سیاسی منطقه است
 
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۶
کد مطلب: ۳۵۸۷۵۸
 
Share/Save/Bookmark
 
نماینده جهاد اسلامی گفت: ناتوی عربی برای حذف فلسطین و همکاری با رژیم صهیونیستی است و حذف فلسطین از روی نقشه سیاسی منطقه را دنبال می‌کند.
به گزارش ندای انقلاب، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در نشست روز جهانی قدس و متغیرات جدید منطقه‌ای که امروز برگزار شد با محکومیت حادثه تهران گفت: در گذشته مسئله واضحی بود برای تغییر امت، در سال ۱۹۷۹، سعی این بود که مسیر امت منحرف شود، اما در حال حاضر مسیر این است که آنها با سیاست چماق و هویج به سمت خاصی سوق دهند که نشان آن سر فرود آوردن در برابر ارباب آمریکایی شان بود.

ابوشریف ضمن ابراز تاسف از غیبت نهادهای اسلامی و عربی افزود: در سال‌های گذشته شعارها نه بود و در حال حاضر شعارها آری است. نه به پذیرش سلطه بر فلسطین، مبدل شده است به آری به دشمنان فلسطین و عدول از آرمان‌ها و خواست امت فلسطین است.

نماینده جهاد اسلامی تاکید کرد: نه به رژیم صهیونیستی، نه به زیاده طلبی و زیاده خواهی است. سخنرانی‌های مکرر نتانیاهو در خصوص تشکیل ناتوی عربی به رهبری آمریکا و صهیونیست‌ها در برابر محور مقاومت است که در پی خنثی سازی طرح‌های استکباری – صهیونیستی است.

وی افزود: در زبان سیاسی یک انحراف بزرگی رخ داده است. بر اساس آیات قرآن کریم خداوند می‌فرماید نصاری و یهود را دوست خود قرار ندهید. اسلام برای ما جهت گیری است و خداوند بر این اساس ما را محاسبه می‌کند. ما درک می‌کنیم ناتوی عربی برای حذف فلسطین و همکاری با رژیم صهیونیستی است و حذف فلسطین از روی نقشه سیاسی منطقه را دنبال می‌کند.

نماینده جهاد اسلامی گفت: کسانی که از فلسطین دست کشیده‌اند در سیاست دچار انحرافی شدید و در دین خود دچار کفر شده‌اند. چه آنکه در قرآن کریم آمده است که یهود را به دوستی نگیرد و در صورتی که این کار را انجام دادید خود شما یکی از آنها خواهید شد.

ابوشریف تاکید کرد: تشکیل ناتوی عربی، مسئله ساده‌ای نیست. باید ما حداقل کار کنیم و مشکلات را حل کنیم و با یکدیگر متحد شویم. به طبع روز قدس، روزی است که برای جهت گیری به سمت قبله مسلمانان، دشمن واقعی ما رژیم صهیونیستی و حامیان آنها هستند. ما می‌توانیم دور یکدیگر بنشینیم و مشکلاتمان را حل کنیم.

وی در ادامه افزود: شب گذشته آقای ظریف همگان را به گفت‌وگوی فراگیر دعوت کرد و اعلام کرد، جهت گیری واقعی ما باید به سمت قدس باشد. ما از این پیشنهاد استقبال می‌کنیم.

نماینده جهاد اسلامی تاکید کرد: روز قدس روزی است که همه نظرها را به سمت مسئله فلسطین معطوف می‌دارد. ما از همه می‌خواهیم که در این روز بزرگ شرکت کنند چون خط اصلی و واقعی امت همین است. نه خطی که به ریاست آقای ترامپ در منطقه دنبال می‌شود.

وی افزود: ما به عنوان یک جنبش فلسطینی معتقدیم مذهب واقعی اسلام همان است که نسبت خود را با موضوع فلسطین مشخص کند. اگر راه به سمت فلسطین باشد رویکرد صحیح است و اگر غیر از این باشد آن مسیر واقعی و صحیح نخواهد بود.

ابوشریف تاکید کرد: این همان فلسفه روز قدس است، یعنی اینکه امت باید در برابر دشمنان خارجی و واقعی خودش متحد شود. چطور دشمنان ما با یکدیگر متحد می‌شوند چرا ما نباید در برابر آنها متحد شویم.

وی در پایان اظهار داشت: بنابراین امت اسلامی باید در برابر دشمنانی که می‌خواهند ما را بدرند اتحاد خود را حفظ کنیم، چرا ما نباید با یکدیگر متحد شویم.

منبع :‌تسنیم

انتهای پیام/