ایران هفتمین تیم جوان و دوازدهمین تیم بلندقد در جام جهانی ۲۰۱۸
 
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب: ۳۵۹۴۳۲
 
Share/Save/Bookmark
 
میانگین سنی تیم ملی فوتبال کشورمان در جهانی ۲۰۱۸ روسیه از میانگین کلی این رقابت‌ها پایین‌تر است.
به گزارش ندای انقلاب، مرکز آماری CIES با کمک فدراسیون جهانی فوتبال آکماری از تیم‌های شرکت کننده در جام جهانی 2018 روسیه را منتشر کرده است.

در بخش میانگین سنی تیم‌ها، تیم ایران با 26.5 سال به عنوان هفتمین تیم نامش آمده است. این در حالی است که نیجریه با 24.9 سال به عنوان جوان‌ترین و پاناما با 29.4 سال به عنوان پیرترین تیم‌ها در روسیه حضور خواهند داشت. میانگین سنی همه تیم‌‌ها نیز 27.4 است.

در بخش میانگین قامت تیم‌ها ایران با 183.4 سانتیمتر، دوازدهمین تیم است. در این بخش صربستان با 185.6 سانتیمتر بلندقامت‌ترین تیم و عربستان با 176.2 سانتیمتر کوتاه قامت‌ترین تیم‌ها هستند.

موضوع دیگری که مرکز آماری CIES آن را بررسی کرده، بازیکنان دورگه است، یعنی آنهایی که در یک کشور به دنیا آمده‌اند، اما برای کشور دیگری به میدان خواهند رفت. در این بخش ایران در کنار کره جنوبی، مکزیک، برزیل، عربستان، آلمان و کلمبیا یکی از هفت کشوری است که همه ملی‌پوشانش در همان کشور به دنیا آمده اند. رکورددار داشتن بازیکن دورگه تیم مراکش با 61.5 درصد است.

آخرین آیتم نیز مربوط به تعداد بازیکنان لژیونر می‌شود. ایران با 42.4 درصد بازیکن لژیونر در ترکیبش، بیست و پنجمین تیم در این بخش است. سوئد و کرواسی با 100 درصد و انگلیس و عربستان با صفر درصد، در این بخش رتبه‌های اول و آخر را در اختیار دارند.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/