۱۰۰ روز دیگر تا رونمایی از «قالیبافِ بد»؛
خواب‌های اصلاح‌طلبان شورای شهر برای مدیریت جهادی
 
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۵
کد مطلب: ۳۵۸۹۲۹
 
Share/Save/Bookmark
 
الویری در حالی اعلام کرده است ۳ ماه دیگر درباره وضعیت شهر تهران به مردم گزارش خواهد داد که محتوای این گزارش از پیش مشخص است.
به گزارش نداي انقلاب، «مرتضی الویری»، عضو منتخب شورای شهر پنجم تهران و از فعالان اصلاح‌طلب که ریاست سنی منتخبان را نیز بر عهده دارد، به تازگی در گفت‌وگویی مفصّل با روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد، صحبتی بر زبان رانده است که می‌توان به آن بعنوان شاه‌کلید ورود شورای شهر جدید به مقوله مشهور «تقصیر قبلی‌هاست»! و حاشیه‌سازی‌های گسترده نگاه کرد.

مقوله‌ای که تحلیلگران می‌گویند اصلاح‌طلبان شورای شهر از آنجا که بالاتفاق می‌دانند امکان تکرار کارنامه قالیباف را برای مردم ندارند؛ می‌خواهند به آن دست یازند تا کارنامه مدیریت جهادی شهردار اصولگرای تهران را تقلیل داده و در ادامه به توجیه قیام و قعود خود در شورای شهر و شهرداری بپردازند.

الویری در صحبت‌های خود که پیرامون ارائه یک گزارش از عملکرد شهردارقالیباف ایراد شده‌اند، در پاسخ به نکته‌گویی خبرنگار اعتماد مبنی بر اینکه «بنابراین شورای پنجم در گام اول تکلیف خود را با شورای شهر و شهرداری قبلی مشخص کرده است؟» تأکید می‌کند:

«همین طور است. کار دیگری که در حال انجام آن هستیم این است که گزارش‌هایی را از بدنه شهرداری و از شورای شهر سابق دریافت می‌کنیم و آنها را به وسیله متخصصین شهری کنترل می‌کنیم. بنای ما بر این است که در یک افق سه ماهه بعد از شروع کار گزارش شفاف و روشنی به مردم ارایه دهیم که شهر تهران را در چه شرایطی تحویل گرفتیم.»[۱]

او در ادامه به جلسه خود با محمدباقر قالیباف درباره چیزی به نام تخلفات صورت گرفته در شهرداری اشاره می‌کند و من‌باب مثال نیز از این می‌گوید که در یکی از محلات تهران یک بنا بدون مجوز ساخته شده و ما می‌خواهیم این را پیگیری کنیم!

نکته ماجرا ساده‌تر از این حرف‌هاست... اصلاح‌طلبان شورای شهر قصد دارند در تهران ۱۳ میلیون نفری، حتی بابت یک مورد تخلف هم که ربط و ارتباط آن با قالیباف مشخص نیست، گزارش‌هایی سرشار از تاریکی به مردم بدهند و فضایی را علیه قالیباف ایجاد کنند که «مسلمان نشنود، کافر نبیند»!

اما این نکته ساده که مثالش هم در صحبت‌های الویری به نحو آشکاری ذکر شده است، شاهد مثال جالب‌تری هم دارد که می‌شود آنرا با تورّق پرونده سیاسی مرتضی الویری مشاهده کرد.

*سیاه‌نمایی و دیگر هیچ؛ همه گزارش‌هایی که الویری داد...

مرتضی الویری ۶۸ ساله، پیش از این درباره مقولات دیگری هم به مردم گزارش‌هایی را داده است که به نظر می‌رسد گزارش او و همقطارانش درباره عملکرد قالیباف، که قرار است ۱۰۰ روز دیگر ارائه شود؛ هرگز تفاوتی با قبلی‌ها ندارد و آبشخور همگی یکسان است...

او زمانی در یک مصاحبه و در اشاره به رخدادهای سال ۸۸ اینطور به مردم گزارش داده بود که «ایشان (احمدی‌نژاد) مهره‌ای بوده برای اعمال محدودیت‌های بیشتر!»[۲]

الویری چند سال قبل و در ایام دولت اول آقای روحانی هم برای کمک به دولت وقت در توجیه کم‌کاری‌ها، اینگونه راجع به کارنامه دولت دهم گزارش داده بود:

«با کمال تاسف باید گفت میزان خرابکاری‌ها و اقدامات غیر کارشناسانه در دو دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد به قدری زیاد بود که تمام افرادی که با وضعیت کشور آشنایی داشتند چند ماه قبل از انتخابات ۹۲ یقین داشتند که هر دولتی که روی کار بیاید، نتواند در کوتاه مدت اقدام چشمگیری انجام دهد. به یک معنا می‌توان گفت این چاله‌ها در کشور آنقدر عمیق است که به این سادگی‌ها تسطیح و مرتفع نخواهد شد.»[۳]

عضو اصلاح‌طلب شورای شهر پنجم تهران همچنین زمانی درباره روند انقلاب اسلامی هم اینگونه به مردم گزارش داد:

«انقلاب به همه اهداف خودش دست نیافته است. در آرمان‌ها و چشم‌اندازی که از انقلاب ترسیم می شد به دنبال جامعه‌ای بودیم که در آن تبعیض، فساد و فقر وجود نداشته باشد. ما به دنبال جامعه‌ای بودیم که افراد آزادانه بتوانند دیدگاه‌ها و نظرات خودشان را بدون محدودیت بیان کنند. ما به دنبال حرمت و کرامت ایرانی در داخل و خارج کشور بودیم. ما به دنبال عدالت اجتماعی و کاهش شکاف طبقاتی بودیم. به بسیاری از شاخص‌هایی که مدّ نظر انقلاب بوده است، نرسیده‌ایم. بنابراین تصور من این است که با برخی آرمان‌هایی که مد نظر امام خمینی بود، فاصله زیادی داریم!»[۴]

*گزارش اقلیت.../وقتی همه می‌دانند چه چیزی قرار است نوشته شود!

گزارش‌های الویری به مردم راجع به فتنه ۸۸، ۸ سال مدیریت اجرایی دولت‌های نهم و دهم و دستاوردهای انقلاب اسلامی به راحتی مسجّل می‌سازد که در گزارش او راجع به ۱۲ سال مدیریت جهادی محمدباقر قالیباف چه خواهیم دید و چه خواهیم خواند؟!

طوماری بلند بالا از سیاه‌نمایی، از مقولات نسبی و بلااثبات و البته از تک و توک تخلفات در تهران ۱۳ میلیون نفری که ربط و ارتباط آنها با شخص شهردار نیز هیچگاه اثبات نخواهد شد...

مردم گویا همیشه از محتوای گزارش‌هایی که اصلاح‌طلبان می‌خواهند در آینده بدهند، با خبرند!

چه آن زمان که ستادهای صیانت از آرای اصلاح‌طلبان در سال ۸۷ تشکیل شد، چه زمانی که «احمد مسجدجامعی» عضو اصلاح‌طلب شورای شهر چهارم تهران استعفای خود را از این شورا پس گرفت و اعلام کرد که می‌خواهد، بماند تا مقصر اصلی حادثه پلاسکو –که به زعم او کسی جز قالیباف نبود- را به مردم معرفی کند و چه اکنون که الویری و دوستانش قرار است درباره ۱۲ سال مدیریت جهادی در شهرداری تهران به مردم گزارش بدهند و همه می‌دانند که محتوای این گزارش چیست؟!

***

۱_http://magiran.com/npview.asp?ID=۳۶۰۱۲۶۸

۲_ http://www.farsnews.com/printable.php?nn=۱۳۹۴۰۶۱۴۰۰۱۲۶۷

۳_ http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=۱۳۹۴۰۴۱۳۰۰۱۵۱۰

۴_ http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=۱۳۹۴۰۳۳۰۰۰۱۵۳۸