بررسی طرح انتقال پایتخت هفته آینده در مجلس
 
 
تاریخ انتشار : شنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۱
کد مطلب: ۱۲۸۶۰۹
 
Share/Save/Bookmark
 
رییس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در بررسی طرح انتقال پایتخت، سامان دهی و تمرکز زدایی در اولویت کار مجلس است، اظهار داشت: این طرح هفته آینده در مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد و خوشبختانه دولت موافق انتقال پایتخت است.
به گزارش "ندای انقلاب"، امیر خجسته رییس کمیسیون شوراها با اشاره به بررسی طرح انتقال پایتخت اظهار داشت: این طرح هفته گذشته در نوبت بررسی صحن علنی مجلس قرار داشت، اما با توجه به مطرح شدن چند طرح دو فوریتی در مجلس، رسیدگی به آن به هفته آینده پس از تعطیلات مجلس موکول شد.

خجسته گفت: تکلیف این طرح این هفته در مجلس شورای اسلامی مشخص می‌شود.

وی افزود: دولت و شخص رییس جمهور از موافقان طرح موضوع انتقال پایتخت از تهران هستند و این مساله در هیات دولت مطرح شده است و همه به نحو مطلوبی از آن حمایت کردند.همچنین وزیر راه و شهرسازی و مسکن موظف به بررسی انتقال پایتخت در دولت شده اند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه طرح انتقال پایتخت زمان بر است و طی چند مرحله انجام می‌شود،گفت:در این طرح سامان دهی و تمرکز زدایی و در نهایت انتقال پایتخت بررسی می‌شود و بررسی این طرح به معنای انتقال پایتخت نیست ودر ابتدا بحث سامان دهی و تمرکز زدایی امکانات که امری زمان بر است،دستور کار مجلس است.

طرح انتقال پایتخت اواخر سال گذشته با امضای ١۵١ نفر از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی طرح شد و کلیات آن به تصویب رسید.
منبع: مهر