نظرسنجی ایران‌پُل:
۶۷ درصد ایرانی‌ها معتقدند وجهه آمریکا در ایران بعد از امضای برجام بسیار بدتر شده است
 
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۴
کد مطلب: ۳۵۹۳۴۳
 
Share/Save/Bookmark
 
طبق نتایج نظرسنجی مؤسسه «ایران‌پل»، ۶۷ درصد از مردم ایران معتقدند که وجهه آمریکا بعد از امضای برجام در سال ۲۰۱۵ در ایران بدتر شده است.
به گزارش ندای انقلاب، نتایج نظرسنجی «ایران پل» نشان می‌دهد که اکثر ایرانیان معتقدند که کشورهای اروپایی همچنان توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) را حفظ می‌کنند اما ۷۷ درصد از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند معتقدند که بعید است که آمریکا این توافق را حفظ کند.

این نظرسنجی که افکار عمومی مردم ایران نسبت به توافق هسته‌ای را از زمان امضای برجام در سال ۲۰۱۵ تاکنون بررسی کرده است، نشان داد که ۵۹ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند که روابط ایران و کشورهای اتحادیه اروپا از زمان اجرای برجام تاکنون بهبود یافته است.

طبق این گزارش، ۳۳ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفتند که از نظر آنها تغییری در روابط ایران و اتحادیه اروپا از زمان امضای برجام تاکنون به وجود نیامده است و ۸ درصد نیز اعتقاد داشتند که این روابط بدتر شده است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که ۱۲ درصد از ایرانیان معتقدند که روابط آمریکا و ایران از زمان اجرای برجام تاکنون بهبود یافته است و ۳۲ درصد معتقد بودند که تغییری در روابط میان دو کشور به وجود نیامده است و ۱۳ درصد نیز معتقد بودند که این روابط از زمان اجرای برجام بدتر شده است.

ایران پل همچنین در بخشی از نظرسنجی خود اعتبار و وجهه آمریکا در ایران بعد از امضای برجام را مورد ارزیابی قرار داد.

این گزارش نشان می‌دهد که تنها ۶ درصد از مردم ایران معتقدند که وجهه آمریکا در ایران بعد از امضای برجام بهبود یافته است و ۶۷ درصد نیز اعتقاد دارند که وجهه آمریکا بعد از امضای برجام در ایران بدتر شده است و ۳۳ درصد نیز اعلام کردند که تغییری در وجهه و اعتبار آمریکا در ایران بعد از امضای برجام به وجود نیامده است.

۴۵ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی نیز گفتند که اعتبار و وجهه اتحادیه اروپا بعد از امضای برجام در ایران بهتر شده است و ۱۳ درصد نیز معتقد بودند که این وجهه بعد از امضای برجام در ایران بدتر شده است و ۴۳ درصد نیز معتقدند که تغییری در اعتبار و وجهه اتحادیه اروپا در ایران بعد از امضای برجام در سال ۲۰۱۵ به وجود نیامده است.

بنا بر این گزارش، اکثر ایرانیان طرفدار سرمایه‌گذاری شرکت‌های بین‌المللی و کمپانی‌های چندملیتی در ایران می باشند.

منبع : فارس

انتهای پیام/