نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اجتماعی

شرایط ثبت نام زوج‌های دانشجو برای سفر به عتبات اعلام شد/ دانشجو بودن یکی از زوجین کافی است

۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱

برای ثبت‌نام در هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان، تنها دانشجو بودن یکی از زوجین کافی است و لزومی به دانشجو بودن دو نفر نیست.

به گزارش ندای انقلاب، برای ثبت‌نام در هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان، تنها دانشجو بودن یکی از زوجین کافی است و لزومی به دانشجو بودن دو نفر نیست.

بنابراین گزارش دانشجویان متاهل که هر دو دانشجو هستند هم فقط یکبار مجاز به ثبت‌نام در عتبات خواهند بود و نمی‌توانند به صورت جداگانه ثبت‌نام کنند. همچنین زائرین می‌توانند به همراه همسر و دو فرزند در کاروان‌های متاهلی ثبت نام کنند.

گفتنی است، ارائه تسهیلات به زوج‌های دانشجو به زائر اصلی و همسر به صورت جداگانه تعلق می‌گیرد و در زوجینی که فقط یک نفر دانشجوست، وام به فرد غیر دانشجو هم تعلق می‌گیرد.

 همزمان با ایام ثبت‌نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان، بسیاری از زوج‌های دانشجو قصد می‌کنند که به جای برگزاری مراسم عروسی، زندگی خود را با زیارت اباعبدالله الحسین(ع)آغاز کنند.

این زوج‌ها زندگی خود را با برگزاری یک مراسم ساده با اقتداء به ائمه اطهار (ع) و فارغ از تجملات و هزینه‌های سنگین آغاز و هزینه عروسی خود را صرف هزینه سفر به عتبات عالیات می کنند. همین طور زوج‌های جوانی هستند که اولین سفر متاهلی خود را زیارت به عتبات عالیات قرار می‌دهند.

ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان از ۲۵ آذرماه در سایت لبیک آغاز خواهد شد.

منبع : فارس

انتهای پیام/