رژیم صهیونیستی ۱۱ فلسطینی را شبانه دستگیر کرد
 
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب: ۳۵۹۴۹۷
 
Share/Save/Bookmark
 
نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی شنبه شب با حمله به منازل چند فلسطینی‌، ۱۱ نفر از آنها را دستگیر کردند.
به گزارش ندای انقلاب، نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی، شین‌بت، پلیس مرزی و پلیس رژیم صهیونیستی شنبه شب ۱۱ فلسطینی را دستگیر کرده‌اند.

روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست این خبر را روز یکشنبه گزارش داده و اضافه کرده نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی قرار است از دستگیرشدگان بازجویی کنند.

این اتفاق پس از تظاهرات‌های گسترده فلسطینی‌ها در اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی رخ داده است.

صدها تن از جوانان فلسطینی روز شنبه در مرزهای شرقی نوار غزه و در کرانه باختری و قدس اشغالی تظاهرات کردند که این تظاهرات منجر به وقوع درگیری‌های شدیدی بین آن‌ها و نظامیان صهیونیست شد. نظامیان صهیونیست در این درگیری‌ها، گلوله جنگی و گازهای سمی به‌سمت تظاهرات کنندگان شلیک کردند.

در شرق محله الشجاعیه در شهر غزه، با وجود تیراندازی گسترده نظامیان صهیونیست، شماری از جوانان فلسطینی موفق شدند از دیوار حائل عبور کرده و پرچم فلسطین را به‌اهتزاز در بیاورند.

وزارت بهداشت فلسطین از انتقال یک جوان فلسطینی که در درگیری‌ با نظامیان صهیونیست در شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه، زخمی شده بود، به بیمارستان خبر داد.

این در حالی است که دو جوان اهل غزه روز جمعه به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و بیش از ۶۰ تن نیز زخمی شدند.

در پی سرکوب راهپیمایی خشم فلسطینی‌ها در خیابان صلا‌ح‌الدین در قدس اشغالی نیز ۱۲ شهروند فلسطینی زخمی شدند.

منابع محلی گفتند که شمار زیادی از نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی و نیروهای ویژه این رژیم به شرکت کنندگان در این راهپیمایی حمله و آن‌ها را سرکوب کردند.

نظامیان رژیم صهیونیستی امروز شنبه راهپیمایی‌های صلح‌آمیز شهروندان فلسطینی در بیت‌لحم را سرکوب کردند که در پی این درگیری‌ها، ۴ جوان فلسطینی زخمی شدند.

هلال احمر فلسطین از زخمی شدن حدود ۲۰ تن در درگیری‌های بیت‌لحم خبر داد.

هلال احمر فلسطین روز جمعه از زخمی شدن بیش از ۱۰۰۰ شهروند فلسطینی به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست یا به‌دلیل استنشاق گاز‌های سمی در مناطق مختلف خبر داد.

روز پنجشنبه نیز ده‌ها فلسطینی معترض به تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شدند.

گروه‌های فلسطینی خواستار تداوم تظاهرات و راهپیمایی‌ در اعتراض به تصمیم ترامپ هستند.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/