مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش خبر داد
پایان هدایت تحصیلی دانش‌آموزان به استثنای شرکت کنندگان در امتحانات شهریور/ متقاضیان تغییر رشته همزمان با امتحانات شهریور آزمون می‌دهند
 
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
کد مطلب: ۳۵۹۰۹۱
 
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش ندای انقلاب، مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش از اتمام فرایند هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم به استثنای دانش‌آموزان شرکت کننده در امتحانات شهریور ماه خبر داد و گفت: زمان آزمون تغییر رشته، همزمان با امتحانات شهریور ماه است.

مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص «آخرین وضعیت هدایت تحصیلی دانش‌آموزان»، اظهار داشت: هدایت تحصیلی تقریباً تمام شده است و فقط دانش آموزانی که در شهریور ماه باید امتحان بدهند باقی مانده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر یک میلیون و 17 هزار دانش‌آموز پایه نهم داریم که هدایت تحصیلی شده‌اند؛ البته آمار قطعی هفته اول مهرماه اعلام خواهد شد.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در خصوص «مهلت زمان انجام هدایت تحصیلی»، خاطر نشان کرد: دانش‌آموزان تا پایان شهریورماه می‌توانند برای ثبت‌نام به مدارس مراجعه کنند، اما تا یک هفته بعد از نتایج شهریور ماه می‌توانند مراجعه کرده و فرم هدایت تحصیلی را تکمیل کنند.

شکوهی در خصوص «زمان برگزاری آزمون تغییر رشته دانش‌آموزان»، تصریح کرد: همزمان با دانش‌آموزانی که در امتحانات شهریور ماه شرکت می‌کنند، از دانش‌آموزان متقاضی نیز آزمون جداگانه‌ای گرفته می‌شود که زمان برگزاری آن، بر عهده آموزش و پرورش هر منطقه است.

منبع :‌فارس

انتهای پیام/