آغاز اعزام حجاج از ۲۷ تیر/ طول سفر ۴۰ روزه برخی حجاج تمتع
 
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب: ۳۵۹۶۸۶
 
Share/Save/Bookmark
 
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه آغاز اعزام حجاج از ۲۷ تیر ماه است، گفت: حجاجی که در روزهای اولیه به حج اعزام شوند طول سفرشان ۴۰ روزه خواهد بود.
به گزارش ندای انقلاب، حمید محمدی درباره آخرین برنامه‌ریزهای انجام شده برای اعزام زائران حج تمتع امسال اظهار کرد: اعزام حجاج ایرانی حج تمتع از ۲۷ تیر ماه آغاز می‌شود.

وی افزود: اعزام حجاج در ۲۴ مرداد ماه به پایان می‌رسد.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: امسال ۸۵ هزار و ۲۰۰ نفر از کشورمان در قالب ۵۸۳ کاروان به حج تمتع مشرف خواهند شد.

محمدی درباره زمان صدور روادید حجاج متذکر شد: صدور روادید حجاج از اواخر خرداد ماه آغاز می‌شود.

وی درباره پروازهای حجاج حج تمتع ۹۷ تصریح کرد: با توجه به آغاز زمان اعزام زائران از ۲۷ تیر ماه، حجاجی که در روزهای اولیه به حج اعزام شوند طول سفرشان ۴۰ روزه خواهد بود.

محمدی درباره میانگین قیمتی برای حجاج حج تمتع ۹۷ گفت: بخشی از پول اعزام‌ حجاج از روی سود بانکی زمان ثبت‌نام اولیه در نظر گرفته می‌شود البته امسال بانک ملی علاوه بر این سود، بخشی از هزینه‌های زائران را که حدود مبلغ یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است، جبران خواهد کرد؛ با توجه به فیش اولیه و سود مدنظر، قیمت‌های حج تمتع ۹۷ در ۲۳ گروه قیمتی مشخص شده و پایین‌ترین گروه قیمتی بنابر تمهیدات ذکر شده ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و بالاترین گروه قیمتی ۱۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود.

رئیس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: این تفاوت قیمتها به‌دلیل نوع هتلهای زائران و پرواز حجاج در ایام حج تمتع ۹۷ است.

محمدی درباره ایستگاههای پروازی برای حجاج حج تمتع ۹۷ گفت: زائران ایرانی از ۲۰ ایستگاه پروازی به مدینه منوره و جده اعزام می‌شوند که نیمی از این پروازها از سوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و نیمی دیگر از سوی هواپیمایی سعودی انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/