مخبر دزفولی خبر داد
تدوین "سند جامع مراودات علمی بین‌المللی" با دستور رهبر انقلاب
 
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۹
کد مطلب: ۳۵۸۵۲۴
 
Share/Save/Bookmark
 
دبیر شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی از دستور رهبر معظم انقلاب برای تدوین «سند جامع مراودات بین‌المللی آموزش، پژوهش و علم و فناوری کشور» در این شورا خبر داد.
به گزارش ندای انقلاب، محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، از دستور رهبر معظم انقلاب برای تدوین «سند جامع مراودات بین‌المللی آموزش، پژوهش و علم و فناوری کشور» در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب مدتی قبل دستور دادند سند جامع مراودات بین‌المللی آموزش، پژوهش و علم و فناوری در کشور برای صیانت و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی تدوین و تصویب شود.

وی افزود: تدوین این سند به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ و کارگروه ویژه آن نیز تشکیل شده است.

مخبردزفولی از فعالیت‌‌های شبانه‌روزی دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و ستاد نقشه جامع علمی کشور برای تهیه و تدوین این سند خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این طرح به‌زودی و در اوایل سال جاری پس از مطرح شدن در صحن شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد.

دبیر شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی به ضرورت حفظ و حراست از ظرفیت‌های علمی کشور اشاره و تصریح کرد: ضروری است در عین تقویت تعاملات بین‌المللی و ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دنیا از محیط علمی، دانشمندان و ظرفیت‌های علمی‌ خود نیز صیانت کنیم.

وی با اشاره به وجود این تجربه در کشورهای مختلف جهان، اضافه کرد: اروپایی‌ها با ایجاد سازمان‌‌ها و نهادهای مختلفی این کار را انجام می‌دهند؛ در آلمان سازمانی برای تعاملات بین‌المللی حوزه علم و فناوری وجود دارد و برخی کشورهای آمریکایی نیز چنین نهادی را ایجاد کردند، هیچ کشوری نیست که ظرفیت بالای علم و فناوری را برای خود ایجاد کرده باشد، اما از آن صیانت نکند؛ امیدواریم به‌زودی و با تصویب این سند، با توجه به تدبیر رهبر معظم انقلاب در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص گام مهمی برداریم.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/