مدیریت از راه دور تدبیری‌ها؛
عکس گرفتن دولتی‌ها با آ‌وار پلاسکو و تنها گذاشتن مردم خوزستان در گردوخاک + تصاویر
 
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۹
کد مطلب: ۳۵۸۴۳۴
 
Share/Save/Bookmark
 
عدم حضور مسئولان ارشد دولتی در خوزستان و بررسی بحران این استان از نزدیک سئوال قابل تاملی است که هنوز دولتی‌ها جواب قانع‌کننده‌ای به این موضوع نداده‌اند.
به گزارش ندای انقلاب، بحران خوزستان یکی از فاجعه‌آمیزترین بحران‌های امسال بوده است. مردمی که با گرد و خاک دسته و پنجه نرم می‌کنند، شاهد قطعی برق و آب نیز در این چند روزه بودند. بعد از وقوع موج دیگر ریزگردها در ۲۳ بهمن سال جاری، شبکه برق‌رسانی این استان دچار مشکل شد و برق شهرهای خوزستان از جمله اهواز چند بار قطع شد. قطعی برق باعث شد تا تصفیه‌خانه‌های آب این استان نیز با مشکل روبرو شود و متعاقب برق، آب مردم استان نیز قطع شود.

این درحالی است که مسئولان دولتی به جای سفر به استان و بررسی بحران خوزستان از نزدیک در تهران جا خوش کرده‌اند و حتی برای برگزاری ستاد بحران خوزستان به خود زحمت نداده و در پایتخت این ستاد تشکیل شد و مسئولان استان خوزستان به تهران سفر کرده تا در این ستاد شرکت کنند. این در حالی است که تجربه نشان داده حضور یک مدیر ارشد در محل بحران به پیگیری بهتر مساله کمک می کند. متاسفانه عدم پاسخگویی و کم توجهی مسئولان دولتی به مشکلات اخیر مردم شریف خوزستان بیش از خود مشکلات، آزاردهنده بوده است.

جالب اینجاست که در بحران پلاسکو که چند هفته پیش اتفاق افتاد و افکارعمومی را جریحه‌دار کرد مسئولان مختلف در کنار خرابه‌های پلاسکو عکس گرفتند. این درحالی بود که مدیریت این بحران به عهده شهرداری و نیروی انتظامی و آتش‌نشانان ایثارگر بود.

سلفی دولتی‌ها با آ‌وار پلاسکو و تنها گذاشتن مردم خوزستان در گردوخاک
برگزاری جلسه مدیریت بحران خوزستان در تهران

عدم حضور مسئولان دولتی در خوزستان تا حدی بود که این انتقادات در شبکه های اجتماعی و رسانه‌ای بروز کرد و معصومه ابتکار، رئیس سازمان محیط زیست برای رفع مسئولیت از خود در پاسخ به این سئوال که استاندار خوزستان از مسئولان دولتی درخواست کرده در این شهر حضور یابند، بیان داشت که وزیر نیرو و وزیر کشاورزی در محل حاضر خواهند شد و اسحاق جهانگیری، معاون اول هفته پیش در خوزستان حضور داشته و خود وی نیز هفته قبلش در استان بوده و نیازی نمی‌بیند که دگر بار در زمان بحران خوزستان در این استان حضور یابد.

حتی بی‌توجهی دولتی‌ها به این بحران تا جایی بود که حسن روحانی رئیس‌ جمهور بعد از اینکه پیام تبریک به کشتی‌گیرانی که در مسابقات جهانی کرمانشان به مقام قهرمانی رسیدند، صادر کرد، در آخرین ساعات همان روز پیامی برای رسیدگی به وضعیت این استان صادر کرد؛ این پیام در پی گزارشی ارائه شده توسط معاون اول رئیس جمهور که نتیجه تشکیل هئیت رسیدگی به بحران خوزستان بود، صادر شد.

دولتمردانی که در حادثه پلاسکو حضور پیدا کردند:

حسن روحانی رئیس جمهور
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهورحسین فریدون دستیار ویژه رئیس‌جمهور


علی ربیعی وزیر کار و تعاون


حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور


حمید چیت چیان وزیر نیرومحمود علوی وزیر اطلاعات


عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشورسید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت


محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت و معدن و تجارت


عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی


و اما دولتمردانی که در بحران خوزستان در این استان حضور پیدا کردند:‌

حمید چیت چیان وزیر نیر، ۲۳ بهمن به منظور بررسی مسائل و مشکلات پیش آمده در خوزستان و قطعی برق و آب گسترده در ۱۱ شهر این استان وارد اهواز شد.

محمود حجتی وزیر کشاورزی؛ معصومه ابتکار، رئیس سازمان محیط زیست درباره آخرین اقدامات انجام شده برای رفع مشکل ریزگردها در خوزستان گفت: وزیر کشاورزی در خوزستان حضور پیدا کردند تا اقدامات عاجلی که می‌شود برای کاهش عوارض گرد و غبار انجام داد، صورت بگیرد.

علی ربیعی وزیر کار و تعاون نیز بیان داشت:‌ پس از پیشبرد برخی اقدامات در استان خوزستان برای حل مشکلات ریزگردها به این استان سفر کرده و سایر مسائل را آنجا دنبال می کنیم.

و این است نحوه مدیریت تدبیری‌ها از راه دور.


منبع : مشرق