انتقاد پلیس از کمکاری دستگاه‌های مسئول در حوزه حجاب
منتظرالمهدی: پلیس را در مقابل مردم قرار ندهید
 
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب: ۳۵۹۱۵۵
 
Share/Save/Bookmark
 
معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: برخی از دستگاه‌های مسئول در حوزه عفاف و حجاب به وظایف خود در این بخش عمل نمی‌کنند لذا نباید این انجام وظیفه پلیس به‌شکلی نشان داده شود که پلیس در مقابل مردم قرار گیرد.
به گزارش ندای انقلاب، سردار سعید منتظرالمهدی در جمع خبرنگاران و در حاشیه اختتامیه دومین جشنواره چادرهای آسمانی با اشاره به وظیفه حوزه عفاف و حجاب، اظهار کرد: آنچه به‌عهده نیروی انتظامی است شامل کارهای فرهنگی و بخش کوچکی از اقدامات سلبی است که پلیس در این دو بخش براساس وظیفه خود مأموریت‌هایش را انجام می‌دهد.

وی با تأکید بر ضرورت توجه ایجابی و قراردادن اقدامات سلبی به‌عنوان آخرین راه، گفت: اقدامات سلبی آخرین راه درمانی است و باید اقدامات انجام‌شده در حوزه عفاف و حجاب متکی بر اقدامات تشویقی و اقناعی باشد.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی با انتقاد از کمکاری برخی ارگان‌های مسئول در این حوزه، افزود: باید باور کنیم که نمی‌شود سدی را باز کرد و انتظار داشت با بیل جلوی آب جاری‌شده از سد را گرفت لذا باید تلاش کرد همه دستگاه‌هایی که در حوزه عفاف و حجاب دارای مسئولیت بوده و قدرت اجرایی دارند به میدان بیایند.

منتظرالمهدی در پاسخ به این سؤال که برخی جریان‌ها اقدام پلیس در حوزه عفاف و حجاب را تضعیف می‌کنند، گفت: خوشبختانه اتفاقی که در این روزها شاهد هستیم آن است که تمام پرسنل پلیس در حوزه امنیت اخلاقی تحت آموزش‌های سواد رسانه‌ای قرار می‌گیرند و سعی داریم تا اطلاعات همکارانمان در این حوزه ارتقا یابد.

وی در پاسخ به سؤال تسنیم مبنی بر اینکه چرا پلیس در حوزه عرضه البسه غیرمتناسب با فرهنگ ایرانی و دینی نظارت نمی‌کند، گفت: حوزه امکان ما در این بخش فعال است و ما تلاش می‌کنیم تا با اقدامات همه‌جانبه خود در حوزه فرهنگی، تلاش‌های اثربخشی در این حوزه داشته باشیم.

معاون اجتماعی ناجا خاطرنشان کرد: برخی از دستگاه‌های مسئول در حوزه عفاف و حجاب به وظایف خود در این بخش عمل نمی‌کنند و این در حالی است که پلیس به انجام وظایف خود در این بخش متعهد است، لذا نباید این انجام وظیفه پلیس به‌شکلی نشان داده شود که پلیس در مقابل مردم قرار دارد، بلکه نیروی انتظامی در این بخش تنها وظایف خود را انجام می‌دهد.

منتظرالمهدی در پایان در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص فعالیت برخی کمپین‌های ضدانقلاب تحت عنوان دفاع از آزادی همچون کمپین چهارشنبه‌های سفید، گفت: خوشبختانه در هفته‌های اخیر بیش از ۵۰ درصد تبلیغات انجام‌گرفته در این حوزه کاهش داشته ولی پلیس فتا نیز با توجه به تدابیر درنظرگرفته‌شده فضای مجازی را رصد می‌کند ولی متأسفانه امروز شاهد وضعیتی هستیم که وقتی پلیس یک سایت یا کانال مستهجن را مسدود می‌کند فردای آن روز کانال دیگری فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

منبع :‌تسنیم

انتهای پیام/