نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اجتماعی

جانشین ستاد مدیریت بحران کرمان خبر داد

۲۹ مصدوم تاکنون/ آماده‌باش کامل بیمارستان‌ها/ ثبت ۵۹ پس‌لرزه تا این لحظه

۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۱

جانشین ستاد مدیریت بحران استانداری کرمان با بیان اینکه تا این لحظه ۵۹ پس‌لرزه ثبت شده است گفت: براساس آخرین آمار ۲۹ مصدوم داشتیم و در عین حال بیمارستان‌های کرمان در آماده‌باش هستند.

به گزارش ندای انقلاب، سید مصطفی آیت‌الهی‌موسوی امشب در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به وقوع زلزله ۶.۲ ریشتری ‌ساعت ۱۲ و ۱۳ دقیقه و ۱۷ ثانیه و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در منطقه هجدک اظهار داشت: هشت تیم امدادی هلال احمر به همراه مدیرعامل و دو اکیپ هوایی شامل تیم امداد و نجات به منطقه اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای دانشگاه علوم پزشکی و بنیاد مسکن در منطقه حضور داشتند، گفت: ۱۰ تیم از بنیاد مسکن و ۸ تیم از دانشگاه علوم پزشکی از منطقه بازدید کردند.

جانشین ستاد مدیریت بحران استانداری کرمان با بیان اینکه براساس آخرین آمار تا این لحظه تلفات جانی نداشتیم، تصریح کرد: تنها تعدادی از دیوار و خانه‌های خشتی و قدیمی باقی مانده از زلزله قبل خراب شدند.

وی با بیان اینکه بیمارستان در آماده‌باش کامل هستند گفت: چهار آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانسی آماده است.

آیت‌الهی‌موسوی با بیان اینکه این زلزله تا کنون ۵۹ پس‌لرزه داشته است افزود: تا این لحظه ۳۸ پس‌لرزه زیر ۳ ریشتر، ۱۷ پس‌لرزه بین ۳ تا ۴ ریشتر و ۳ پس‌لرزه بین ۴ تا ۵ ریشتر بوده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه قطعی آب و برق نداشتیم گفت: تنها قطعی ارتباطات داشتیم که خوشبختانه برطرف شده است.

جانشین ستاد مدیریت بحران استانداری کرمان افزود: بر اثر این زلزله ۲۳ نفر در شهر کرمان به بیمارستان‌های شهید باهنر، ۳ نفر بیمارستان پیامبر اعظم‌(ص) و ۳ نفر به بیمارستان راور مراجعه کرده‌اند.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/