جدیدترین آمار یکهزار روز جنایت سعودی‌ها در یمن
 
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۸
کد مطلب: ۳۵۹۵۶۱
 
Share/Save/Bookmark
 
مرکز مستقل حقوق و توسعه یمن امروز سه شنبه جدید ترین آمار جنایت و ویرانگری ائتلاف تحت فرماندهی عربستان در یمن را با گذشت یکهزار روز از آغاز تجاوزگری به این کشور منتشر کرد.
به گزارش ندای انقلاب به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، مرکز مستقل حقوق و توسعه یمن در گزارش آماری خود اعلام کرد: شمار شهدا و مجروحان غیرنظامی در یمن - در طول یکهزار روز از تجاوزگری مشترک عربستان و آمریکا به این کشور - به ۳۵ هزار و ۴۱۵ نفر رسید.

این گزارش افزود: شمار شهدای غیرنظامی ثبت شده در یمن تاکنون ۱۳ هزار و ۶۰۳ نفر است که ۲ هزار و ۸۸۷ نفر از آنها کودک و ۲ هزار و ۷۷ نفر دیگر از آنها زن هستند. هشت هزار و ۶۸۹ نفر از شهدا نیز مرد هستند.

براساس این گزارش، شمار زخمی ها نیز ۲۱ هزار و ۸۱۲ نفر است که ۲ هزار و ۷۲۲ نفر از آنها کودک، ۲ هزار و ۲۳۳ نفر از آنها زن و ۱۶ هزار و ۸۵۷ نفر از آنها مرد هستند.

این مرکز در گزارش خود آورده است: شمار آوارگان یمنی نیز از دو میلیون و ششصد و پنجاه نفر فراتر رفته است.

براساس اعلام این مرکز، ۴۰۹ هزار و ۳۵۶ خانه در جریان حملات متجاوزان ویران شده یا آسیب دیده است. در طول یکهزار روز از تجاوزگری، ۸۲۶ مسجد نیز ویران شده است.

مرکز حقوق و توسعه یمن همچنین از آسیب دیدن ۸۲۷ مدرسه و موسسه آموزشی و ۱۱۸ واحد دانشگاهی و ۳۰ واحد رسانه ای خبر داده است.

گزارش این مرکز حاکی است: ۳۰۱ بیمارستان و مرکز بهداشتی، یکهزار و ۶۸۴ واحد دولتی، ۱۷۴ نیروگاه و ژنراتور برق، ۵۲۴ انبار و شبکه آبرسانی، ۳۸۷ شبکه و ایستگاه مخابراتی و ۱۰۶ تاسیسات ورزشی نیز هدف حمله متجاوزان سعودی قرار گرفته است.

آثار باستانی یمن نیز از حملات در امان نماند؛ به گونه ای که ۲۱۱ اثر باستانی و ۲۵۵ واحد گردشگری در طول یکهزار روز تجاوزگری هدف قرار گرفت.

براساس این گزارش، متجاوزان ۱۵ فرودگاه، ۱۴ بندر و پل، ۳ هزار و ۳۷۸ وسیله نقلیه، ۵۴۸ خودروی حامل مواد غذایی و ۲۵۱ تانکر سوخت رسان را نیز در طول یکهزار روز منهدم کرده اند.

۶ هزار و ۳۹۳ واحد تجاری، دو هزار و ۲۵۶ واحد زراعی، ۵۹۳ بازار تجاری، ۳۰۰ کارخانه، ۳۳۷ مرکز پخش فرآوردهای سوختی، ۶۹۲ انبار غله و ۲۵۴ مزرعه پرورش طیور و دام نیز هدف قرار گرفتند.

این آمار تنها شامل تلفات و خسارت های مستقیم حملات متجاوزگران به یمن است. این درحالی است که شمار زیادی از یمنی ها نیز در نتیجه محاصره اقتصادی یمن جان خود را از دست داده اند.

وزارت حقوق بشر یمن در ۲۹ اوت گذشته اعلام کرد که ۲۴۷ هزار شهروند یمنی در نتیجه تجاوزگری و محاصره به علت نبود دارو و شیوع بیماری و سوء تغذیه و بیماریهای کلیوی جان باخته اند.

دولت سعودی در قالب ائتلاف خود از سه سال پیش جنگ همه جانبه علیه یمن را به راه انداخت. کمیته بین المللی صلیب سرخ درباره ابتلای یک میلیون شهروندان یمنی به بیماری وبا تا پایان سال جاری میلادی هشدار داده است.

انتهای پیام/