لاریجانی: اگر از برجام بهره‌ای نبریم در اجرای آن تجدیدنظر می‌کنیم
 
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب: ۳۵۹۳۸۱
 
Share/Save/Bookmark
 
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قرار باشد با رفتار نادرست ترامپ، بهره‌ای از برجام نبریم و صرفاً هزینه بپردازیم حتماً در این موضوع تجدیدنظر خواهیم کرد.
به گزارش ندای انقلاب، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه دیدارهایش در حاشیه یکصد و سی و هفتمین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس در روسیه در ملاقات با «لاسینا زِربو» دبیر اجرایی سازمان پیمان منع آزمایش هسته‌ای (CTBT)، اظهار داشت: ما هم عضو آژانس هستیم و هم در برجام تعهداتی را پذیرفته‌ایم، در موضوع برجام هم هزینه‌های بالایی را متحمل شده‌ایم، اگر قرار باشد با رفتار نادرست ترامپ، بهره‌ای از برجام نبریم و صرفاً هزینه بپردازیم، حتماً در این موضوع تجدیدنظر خواهیم کرد.

وی همچنین اعلام کرد: فتوای مقام معظم رهبری صرفاً در حرام دانستن کاربرد سلاح هسته‌ای نیست، بلکه ایشان کاربرد سلاح‌های کشتار جمعی، بیولوژیکی و شیمیایی را حرام می‌دانند.

رئیس مجلس گفت: ما عضو سازمان بین‌المللی انرژی اتمی هستیم که تاکنون ۸ بار پایبندی ما را تأیید کرده است، اما ترامپ ادعا دارد که ایران به توافق پایبند نیست و کنگره باید تصمیم بگیرد، اگر قرار است ترامپ نظر بدهد پس سازمان انرژی اتمی چه مسئولیتی دارد؟

همچنین «لاسنا زربو» دبیر اجرائی سازمان پیمان منع آزمایش هسته‌ای در این دیدار با بیان اینکه "من همواره مواضع مثبت و سازنده جمهوری اسلامی ایران را در قبال پایبندی به برجام مورد توجه و تمجید قرار داده‌ام"، تصریح کرد: برجام مهم‌ترین توافقی است که در این زمینه طی ۱۰ سال گذشته به انجام رسیده است و همه طرف‌ها باید برای حفظ آن تلاش کنند.

دبیر اجرایی سازمان پیمان منع آزمایش هسته‌ای با ابراز اینکه فتوای رهبر ایران مبنی بر حرام بودن استفاده از سلاح هسته‌ای موضوع بسیار مهم و درخور توجهی است، خاطرنشان کرد: معتقدم برجام یک توافق بین‌المللی است و نباید یک کشور برای حذف آن تلاش کند.

منبع :‌تسنیم

انتهای پیام/