نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اجتماعی

کیفیت هوای استان تهران در «وضعیت قرمز» قرار گرفت

عبدل‌آباد پاکترین و سعادت‌آباد آلوده‌ترین منطقه تهران

۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴

کیفیت هوای استان تهران برای سومین روز مستمر در شرایط ناسالم و قرمز برای همه افراد قرار گرفت و به سالمندان، گروههای حساس و بیماران توصیه می‌شود تا از منزل خارج نشوند؛ امروز سعادت‌آباد آلوده‌ترین و عبدل‌آباد پاکترین منطقه تهران هستند.

به گزارش ندای انقلاب، کیفیت هوای استان تهران امروز دوشنبه ۲۰ دی ماه با کاهش محسوس نسبت به روزهای گذشته به‌روی شاخص ۱۵۸ قرار گرفت و به شرایط ناسالم و وضعیت قرمز برای همه افراد رسید.

این آلودگی هوا که از صبح روز شنبه در کلان‌شهرها و استان تهران ایجاد شده در ساعتهای آتی نیز ادامه می‌یابد و کارشناسان سازمان هواشناسی توصیه کرده‌اند که در چنین شرایطی بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان از تردد در محلهای آلوده خودداری کنند.

در حال حاضر منطقه دوی تهران (سعادت‌آباد) با عدد شاخص ۱۸۷ آلوده‌ترین نقطه پایتخت محسوب می‌شود؛ عدد شاخصهای ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شهر تهران به‌ترتیب آلودگی به‌شرح ذیل است:
منطقه دو : ۱۸۷
منطقه ۶: ۱۷۹
منطقه ۱۸: ۱۷۸
منطقه ۲۰: ۱۷۴
منطقه ۲۱: ۱۷۱
منطقه هفت: ۱۵۸
منطقه ۲۲: ۱۵۶
منطقه ۱۳: ۱۵۹
منطقه هشت: ۱۵۳
منطقه ۱۱: ۱۵۷
منطقه پنج: ۱۳۴
منطقه دو: ۱۴۶
منطقه یک: ۱۲۶
منطقه ۱۵: ۱۱۳
منطقه ۱۴: ۱۰۵
منطقه ۱۹: ۱۰۹
منطقه چهار: ۱۰۷
منطقه ۱۶: ۸۴

منطقه ۱۹: ۴۷ (عبدل‌آباد، خیابان ورزش و بزرگراه آیت‌الله سعیدی).

بنابر تمهیدات اندیشیده شده از سوی مسئولان اگر شاخص عددی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بین ۵۰ تا ۱۰۰ باشند شرایط کیفیت هوا سالم است و شرایط ناسالم برای گروههای حساس نیز به میانگین عددی ۱۰۰ تا ۱۵۰ تعلق می‌گیرد اما اگر اعداد از ۱۵۰ تا ۲۰۰ قرار گیرند به این شرایط کیفیت هوا وضعیت قرمز یا شرایط اضطرار گفته می‌شود و کیفیت هوا در این میانگین برای همه افراد ناسالم خواهد بود.

برنامه‌ریزیهای دو روز گذشته مسئولان محیط زیست استان تهران مبنی بر تعطیلی مدارس، تعطیلی معادن شن و ماسه و گسترش محدوده طرح زوج و فرد نیز نتوانست مانع افزایش آلاینده‌ها شود، و مردم همچنان باید منتظر باد و باران باشند.

انتهای پیام/