تصاوير/ پدر و فرزند به سبکِ مقاومت
 
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۹
کد مطلب: ۳۵۸۰۰۳
 
Share/Save/Bookmark
 
تقدیر الهی چنین بود که «علی» در پانزدهمین سال‌گشت شهادت «پدرش»، بال در بال ملائک گشود. از او دختری به یادگار مانده است که ان شاءالله، ادامه دهنده ی راهِ پدر و پدربرزگ شهیدش خواهد بود
به گزارش ندای انقلاب، «أحمد حمد يحيى» معروف به «شیخ یحیی اباذر» با اسم جهادی «ابوذر»، به سال ۱۳۳۶ شمسی در روستای «رشاف» واقع در جنوب لبنان متولد شد. در سال ۱۳۶۱ شمسی به ایران آمد و در حوزه ی علمیه ی «قم»، به تحصیلات حوزوی مشغول شد و در سال ۱۳۶۴ شمسی به لبنان بازگشت و به یگان های «مقاومت اسلامی» ملحق شد.

«شیخ یحیی» پس از شرکت در چندین عملیات ضدصهیونیستی، سرانجام، تنها چند روز پیش از آزادی مناطق اشغالی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰، مورد توسط اشغالگران مورد هدف قرار گرفت و به سختی مجروح شد. «شیخ یحیی اباذر»، درست در روزِ فرار بزرگ صهیونیست ها (۲۵ می مصادف با ۴ خرداد) بر اثر جراحات وارده، خلعت شهادت پوشید و به این ترتیب، نامش یه عنوان آخرین شهید در مرحله «آزاد سازی جنوب» ثبت شد.

از«شیخ یحیی» ۴ فرزند به یادگار مانده است که یکی از آنان «علی» نام دارد. وی در نوجوانی پای در جای پای پدر نهاد و به صفوف مقاومت اسلامی لبنان پیوست. با آغاز جنگ علیه «مزدوران سعودی» و «پیروان اسلام آمریکایی» در «سوریه» و تهدید حریمِ «بانوی مقاومت» حضرت زینب کبری (سلام الله علیها)، «علی احمد یحیی» به یگان های «مدافع حرم» پیوست و تقدیر الهی چنین بود که به تاریخ ۴ خرداد ۱۳۹۴ شمسی، در پانزدهمین سال‌گشت آزادی جنوب لبنان و شهادت «پدرش»، در عملیات آزاد سازی منطقه‌ی «قلمون»، بال در بال ملائک گشود. از «علی احمد اباذر» دختری به یادگار مانده است که ان شاءالله، ادامه دهنده ی راهِ پدر و پدربرزگ شهیدش خواهد بود:

روحمان با یادِ این پدر و پسر شاد
هدیه به ارواح بلندپروازشان صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهمشهید «شیخ احمد یحیی اباذر» در کنار دبیرکلِ حزب الله لبنانشیخ احمد «یحیی اباذر» و پسرش «علی»
«علی احمد اباذر» پس از شهادت پدرش، در کنار دبیرکلِ حزب الله لبنان

دو نما از «علی احمد اباذر» در کنار مزار پدرش( فبل و پس از شهادتش)، در کنار دبیرکلِ حزب الله لبنانیادگارِ شهید «علی یحیی اباذر»