فلسطین| تشدید بحران دارویی در نوار غزه/ ادامه اعتصاب سراسری کارکنان آنروا
 
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۶
کد مطلب: ۳۶۰۳۰۸
 
Share/Save/Bookmark
 
هشدار وزارت بهداشت فلسطین درباره وضعیت ناگوار بیماران به سبب کمبود شدید دارو در نوار غزه، ادامه اعتصاب سراسری کارکنان آنروا و بازداشت شمار دیگری از شهروندان فلسطینی در کرانه باختری در حمله نظامیان صهیونیست از جمله خبرهای مربوط به فلسطین است.
به گزارش ندای انقلاب، وزارت بهداشت فلسطین درباره وضعیت بسیار نامناسب بهداشتی بیماران در نوارغزه به سبب کمبود شدید دارو، هشدار داد.

"اشرف القدره" سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین گفت: از آن بیم داریم که با ادامه کمبود دارو به ویژه داروهای فشار،دیابت،قلب و دیگر داروهای ضروری در مراکز درمانی نوار غزه ،سلامتی و بهداشت بیماران مزمن با خطر روبرو شود.

براساس این گزارش،در نوار غزه ۱۳ بیمارستان دولتی و ۵۴ درمانگاه برای درمان اولیه بیماران وجود دارد که حدود ۹۵ درصد خدمات پزشکی ارائه شده به بیش از دو میلیون شهروند غزه را تحت پوشش قرار می دهند و باقی خدمات درمانی و معاینه بیماران توسط " آنروا"(آژانس امدادو کاریابی آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل) صورت می گیرد.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه به سبب ادامه محاصره این منطقه از سوی رژیم اشغالگر صهیونیستی که ۱۱سال پیاپی ادامه دارد،با کمبود شدید دارو، تجهیزات پزشکی و سوخت برای ژنراتورهای تولید برق روبرو است.

براساس این گزارش،وزارت بهداشت در "رام الله "از ارسال محموله‌های دارویی در راستای تحریم‌های محمود عباس(ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان که یک سال و نیم از آن می گذرد، خودداری می‌کند.

ادامه اعتصاب کارکنان آنروا

خبر دیگر اینکه اعتصاب عمومی موسسات آژانس کمک رسانی و امداد سازمان ملل متحد در امور آوارگان فلسطینی(آنروا) در غزه که با فراخوان اتحادیه کارمندان آنروا آغاز شده در اعتراض به سیاست آژانس بین المللی و عدم پاسخ به مطالبات کارمندان دومین روز متوالی را پشت سر گذاشته است، این اعتصاب تمام بخش‌ها را در بر گرفته است.

حدود ۲۵۰ هزار دانش آموز در نتیجه این اعتصاب از رفتن به مدارس خود خودداری کردند و مراکز بهداشتی و خدماتی هم بسته شد.

این اعتصاب با فراخوان اتحادیه کارکنان آنروا صورت گرفت که پس از آن آغاز شد که مذاکرات با مدیریت آنروا درباره مسئله اخراج صدها کارگر به بن‌بست رسید و نیز پس از آنکه مدیریت آنروا اقدامات تنبیهی را علیه برخی شرکت کنندگان در اعتراضات انجام داد.

از سوی دیگر این آژانس بین المللی می‌گوید که پس از آنکه واشنگتن، ۳۰۰ میلیون از مجموع ۳۶۵ میلیون دلار کمک به این نهاد را به حال تعلیق درآورد، با بحران مالی روبرو شده است.

ادامه یورش نظامیان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری

از سوی دیگر به گزارش شهاب، در ادامه یورش نظامیان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری، اشغالگران به منازل مردم حمله‌ور شده و پس از بازرسی منازلف ۱۵ شهروند را بازداشت کردند.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/