نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اجتماعی

یک فرهنگی با سابقه :

«طبقاتی شدن مدارس» در آموزش و پرورش باب شده است/ برنامه‌های تربیتی نوعی رفع تکلیف است

۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱

یک معلم با سابقه با بیان اینکه طبقاتی شدن مدارس در آموزش و پرورش باب شده است، گفت: برنامه‌های تربیتی که در مدرسه انجام می‌شود، نوعی رفع تکلیف است.

به گزارش ندای انقلاب، محمد پور احمدی، یکی از معلمان با ۲۹ سال سابقه تدریس و مدیریت در مدارس شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص «مسائل مختلف در آموزش و پرورش»، اظهار داشت: مشکلات زیادی در نظام تعلیم و تربیت وجود دارد؛ برای نمونه، در بحث ثبت نام دانش آموزان شرایط آموزش و پرورش به سمتی سوق داده می شود که هرکس توانایی مالی خوبی دارد، در مدارس سطح بالا به خصوص غیر دولتی تحصیل می کند و دیگران که بنیه مالی ضعیفی دارند، در مدارس معمولی و سطح پایین ثبت نام کرده و تحصیل می کنند.

وی با بیان اینکه وجود این اختلاف آموزشی در سطح مدارس، عدالت آموزشی نیست، افزود: در مدارس سطح بالا از معلمان با سابقه استفاده می شود و معلمان کم تجربه در مدارس معمولی تدریس می کنند. این موضوع باعث ایجاد اختلاف در آموزش و بیان مباحث درسی به دانش آموزان می شود.

این معلم با تجربه با بیان اینکه طبقاتی شدن مدارس در آموزش و پرورش باب شده است، گفت: در کتب درسی مطالب با یکدیگر همخوانی ندارند و سرفصل ها بارم بندی مناسبی نشده است.

پور احمدی با اشاره به مسائل پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، خاطر نشان کرد: می توان گفت مسائل اعتقادی و مذهبی که در مدارس مطرح شده و برنامه های تربیتی که انجام می شود، نوعی رفع تکلیف است.

منبع : فارس

انتهای پیام/