تکلیف مجلس به دولت برای تأمین کالاهای اساسی با ارز "۴۲۰۰"
 
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۶
کد مطلب: ۳۶۰۰۸۴
 
Share/Save/Bookmark
 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوفوریت طرح "تأمین کالاهای اساسی" را تصویب کردند.
به گزارش ندای انقلاب، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱۱ شهریور) خانه ملت، دوفوریت طرح تأمین کالاهای اساسی را پس از بیان اظهارات موافقان و مخالفان، تصویب کردند.

براساس این گزارش، بهارستان‌نشینان در این جلسه، از مجموع ۲۲۱ نماینده حاضر، با ۱۵۹ رأی موافق، ۲۴ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع دوفوریت طرح تأمین کالاهای اساسی را تصویب کردند.

طبق طرح "تأمین کالاهای اساسی"، دولت مکلف می‌شود با ارز ۴۲۰۰تومانی ضروریات مردم را با قیمت حداقلی تأمین کند. در این طرح تأکید شده که از ظرفیت تعاونی‌ها و تشکیلات موجود برای این موضوع استفاده شود.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دوفوریت طرح "تأمین کالاهای اساسی" در تشریح آن گفت: طرح دوفوریتی که با ۶۰ امضا تهیه شده کمک می‌کند دولت و حاکمیت وظیفه خود نسبت به اقشار آسیب‌پذیر را در کوتاه‌ترین زمان انجام دهند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی پارلمان را به‌عهده داشت، پس از تصویب دوفوریت طرح تأمین کالاهای اساسی، گفت: کمیسیون برنامه و بودجه سریعاً این طرح را بررسی کند تا در جلسه روز سه‌شنبه و یا چهارشنبه آن را بررسی کنیم.

متن کامل این طرح به شرح زیر است:

**عنوان طرح

تأمین کالاهای اساسی

ماده واحده- دولت موظف است حداکثر ظرف مدت دو ماه از تاریخ ابلاغ این قانون، شبکه توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز خانوارها را با استفاده از تعاونی‌های مصرف کارگری، کارمندی و روستایی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، واحدهای صنفی منتخب و اتحادیه‌های مربوط به‌‌گونه‌ای ساماندهی کند که نیازهای اساسی خانوارها با قیمت مورد تأیید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و براساس نرخ ارز ترجیحی در اختیار آنها قرار گیرد، اولویت با تأمین کالا از محل تولیدات داخلی است.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/