نگرانی ایران از انتخاب رئیس جدید کمیته بین‌المللی پارالمپیک
 
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲
کد مطلب: ۳۵۹۱۵۸
 
Share/Save/Bookmark
 
دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در آستانه برگزاری مجمع عمومی کمیته بین المللی پارالمپیک گفت: از آنجایی که عملکرد دو رئیس کمیته بین‌المللی را دیده‌ایم، نگران انتخاب رئیس جدید هستیم.
به گزارش ندای انقلاب و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، مسعود اشرفی در این باره گفت: مجمع عمومی کمیته بین المللی پارالمپیک هر دو سال یک بار برگزار می‌شود که این مجمع علاوه بر اینکه مجمع عمومی دو سالانه است، انتخابات هیئت رئیسه کمیته بین‌المللی پارالمپیک هم در آن انجام خواهد شد.

وی افزود: مهمترین موضوعی که در این مجمع اتفاق خواهد افتاد، تغییر ریاست کمیته است. نفر جدیدی به جای «فیلیپ کریون» که ۱۶ سال ریاست کمیته بین‌المللی پارالمپیک را برعهده داشته، به عنوان رئیس انتخاب خواهد شد. کریون عملکرد بسیار خوبی از لحاظ بین‌المللی داشت ضمن اینکه ارتباطات نزدیکی نیز با کمیته ملی پارالمپیک ایران داشت.

اشرفی ادامه داد: در حال حاضر چهار نفر نامزد احراز این پست هستند. در کنار ریاست کمیته بین‌المللی پارالمپیک یک نفر به عنوان نایب رئیس انتخاب خواهد شد و کاندیداهای زیادی برای احراز ۱۰ پست عضو هیئت رئیسه ثبت نام کرده اند. ترکیب جدیدی در کمیته بین‌المللی پارالمپیک ایجاد خواهد شد که به مدت چهار سال آینده مسئولیت کمیته بین‌المللی پارالمپیک را عهده دار خواهند شد.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک همچنین درباره انتخاب ورزشکار برتر سال ۲۰۱۷ اظهار داشت: کمیته بین المللی پارالمپیک در این مجمع اقدام به انتخاب برترین ورزشکار مرد، زن و تیم ورزشی هم خواهد کرد که اتفاق جالب و مهم آن این است که سیامند رحمان را به عنوان ورزشکار برتر سال انتخاب کرده اند. سیامند در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو با بالا بردن وزنه ۳۱۰ کیلوگرمی به عنوان قوی‌ترین پارالمپین دنیا مطرح شده است و یک چهره شاخص برای کمیته ملی پارالمپیک و کمیته بین‌المللی پارالمپیک است. این جایزه به ایشان تعلق می‌گیرد که معمولا یک لوح تقدیر و یک تندیس است.

اشرفی خاطرنشان کرد: نگرانی از انتخاب رئیس جدید به این دلیل است که ما تفاوت ۱۲ سال اول تاسیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک را دیده‌ایم و نیز عملکرد چهار دوره حضور آقای کریون را. اگر بخواهیم این دو دوره را در کنار هم قرار دهیم تفاوت فاحشی در خصوص عملکردها وجود دارد.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در پایان گفت: در حقیقت کمیته بین المللی پارالمپیک در ۱۶ سال گذشته از لحاظ کمی و کیفی و جذب اسپانسر و پیدا کردن جایگاهی همطراز با کمیته بین المللی المپیک، موفق عمل کرده و بسیار تاثیرگذار بوده است. نگرانی ما از آنجا ناشی می‌شود که عملکرد دو رئیس را دیده‌ایم و نگران این هستیم که این رشد و تکامل دچار آسیب شود. بنابراین رئیسی که انتخاب شود، نقش بسیار مهمی در این امر دارد و البته نایب رئیس و اعضای هیئت رئیسه هم نقش خواهند داشت، اما در کمیته بین‌المللی پارالمپیک نقش رئیس بسیار محوری و تعیین کننده است. امیدواریم رئیس جدید بتواند این راه موفق را ادامه دهد.

انتهای پیام/