رئیسی در جمع پرشور مردم رشت:
کسی حق خدشه به آزادی و حقوق دختران و زنان را ندارد/ دیپلماسی یعنی گسترش روابط نه درخواست کمک انتخاباتی از بیگانگان
 
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۰
کد مطلب: ۳۵۸۵۵۵
 
Share/Save/Bookmark
 
کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت:من حرف مردم، فرهنگیان و کارگران را می‌زنم، چرا صندوق فرهنگیان را به یغما بردید؟ مردم دیگر خسته شدند و ظرفیت اخبار اختلاس را ندارند، باید زمینه فساد را از بین برد.
به گزارش ندای انقلاب، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری امشب در جمع پرشور مردم رشت با بیان اینکه گیلان چایی، برنج و زیتون کشور را تأمین می‌کند، گفت: هر کسی یک بار از چای گیلان استفاده کند، دیگر چایی خارجی استفاده نمی‌کند، اما متاسفانه مدیریت اجرایی، کشاورز گیلانی ما را ناامید کرده است.

رئیسی گفت: برخی فکر می‌کنند ما به زنان و دختران و جوانان اجازه آزادی و حقوق داده‌ایم، نه این حق را ما نداده‌ایم، قانون اساسی و خدا داده و دولت باید از آن صیانت کند.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه گیلان استان ثروتمدی است که دریا، جنگل، خاک و نیروی کارآمد دارد، اما وضعیت بیکاری اصلا در شان این استان نیست، افزود: رقم بیکاری دختر و پسر تحصیل کرده در استان گیلان که می‌تواند قطب قدرتمند کشاورزی و گردشگری باشد، قابل قبول نیست.

رئیسی در پاسخ به شعارهای پی در پی مردم گیلان که فریاد می ‌زدند "آخر هفته، روحانی رفته"، گفت: انشاءالله با کمک مردم درست خواهد شد.

وی با بیان اینکه نیمی از کارخانه‌های گیلان در همین دولت تعطیل شده، افزود: ابریشم و نساجی گیلان زبان زده بود، اما آقایان از تولیدکننده حمایت نکردند و نقدینگی کشور را به دلال‌ها دادند.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: من حرف مردم، فرهنگیان و کارگران را می‌زنم، چرا صندوق فرهنگیان را به یغما بردید؟ مردم دیگر خسته شدند و ظرفیت اخبار اختلاس را ندارند، باید زمینه فساد را از بین برد.

وی گفت: اجازه دهید مردم بدانند شما به چه کسانی و چقدر تسهیلات دادید و این تسهیلات در کجا هزینه شده، چرا همه چیز را محرمانه می‌کنید؟

رئیسی تصریح کرد: ۱۱ میلیون دختر و پسر آماده ازدواج هستند؛ به دختر خانم می‌گوییم چرا به این آقا پسر پاسخ نمی‌دهید؟ می‌گوید کار ندارد؛ به پسرها می‌گوییم چرا ازدواج نمی‌کنید؟ می‌گویند با کدام پول و شغل؟

وی گفت: خودتان یارانه مردم را قطع کردید و گفتید اعتبار نداریم، الان به مردم پیامک می‌دهید که بیایید یارانه بگیرید؟ بعد به ما می‌گویند از کجا می‌خواهیم یارانه محرومان را سه برابر کنیم، از همین جا که شما در این ایّام انتخابات انجام داده‌اید.

رئیسی: آقای روحانی من به دلیل مشاغل مختلف، اطلاعاتم قابل قیاس با شما نیست، اما کسی که می‌خواهد کاندیدا شود، باید ظرفیت داشته باشد؛ آموخته‌های امثال آقای بهجت تنها برای مدرسه نیست؛ قرار نیست منافع اجتماعی را فدای منافع شخصی کنیم.

وی گفت: ما می‌خواهیم دولت کار داشته باشیم، ما می‌خواهیم دولتی‌ها خودشان کار کنند، نه اینکه تاجر باشند؛ من برنامه‌هایم را ارائه کردم و برنامه هم کم نداریم، مهم اجرای برنامه است؛ اقایان بدانید دوره حرف درمانی تمام شده و دوره عمل است.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: دیپلماسی یعنی رابطه اقتصادی ما با کشور دوست عراق که نباید کمتر از ترکیه باشد؛ ما این دیپلماسی را که با غربی‌ها صحبت کنیم که حمایت کنند تا پیروز شویم را بلد نیستیم. اگر اقتصاد معطل گذاشتن کشور و گره زدن اقتصاد به برجام است ما آن را بلد نیستیم.

وی افزود: کدام شهر دنیا مثل گیلان، دریا، جنگل، کشاورزی و چنین ذخایزی با این آمار بیکاری دارد؟

رئیسی گفت: از نظر من خط امام مهم است، من فرای جناح‌های سیاسی، قومیت‌ها و گرایش‌ها، از همه برای اداره کشور استفاده خواهم کرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه دولت به وعده‌هایش عمل نکرده و رقیب‌هراسی می‌کند، گفت: مگر شما آزادی را به دختران ما داده‌اید که من آن را محدود کنم؟ این آزادی را خدا داده و هیچ کسی حق مخدوش کردن آن را ندارد.

وی در پایان گفت: در خدمت به حرم امام رضا(ع) هم دنیا هست و هم آخرت؛ به دلیل مشکلات مردم وارد عرصه شدم و توهین‌های زیادی دیدم، اما من رقیب فساد و بیکاری هستم و همانند استادم آقای بهشتی از این توهین‌ها بیم نداشته و ندارم.

منبع: تسنیم