پایداری شرایط جوی و تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی/ غبار محلی فردا در آسمان تهران
 
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۷
کد مطلب: ۳۵۹۵۷۲
 
Share/Save/Bookmark
 
آسمان تهران فردا کمی ابری همراه با غبار محلی در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و بدین ترتیب میزان آلودگی‌ جوی از اواسط روز پنج‌شنبه به تدریج کاهش می‌یابد؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۷ و ۶ درجه خواهد بود.
به گزارش ندای انقلاب، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های‌ پیش‌یابی هواشناسی، با توجه به تداوم پایداری و سکون نسبی جو، همچنان شرایط جوی برای تداوم آلودگی هوای شهرهای صنعتی و پر جمعیت شامل تهران، کرج، اصفهان، تبریز، ارومیه و اراک تا اواسط روز پنجشنبه ادامه دارد.

با گذر متناوب امواج کم‌دامنه تراز میانی جو همراه با وزش باد از بعد از ظهر پنجشنبه شرایط جوی برای کاهش غلظت آلاینده‌های جوی در این مناطق مهیا است.

امروز چهارشنبه در برخی مناطق شمال غرب و غرب و روز جمعه در برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود.

روز جمعه تا حدی بر میزان بارش افزوده شده و گستره آن شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز مرکزی و غربی و تا حدی شمال شرق کشور را نیز در بر خواهد گرفت.

با توجه به پایداری جو و سکون نسبی هوا‌ و بالا بودن چگالی آلاینده‌های هوا در شهر‌های صنعتی و پر جمعیت، توصیه می‌شود، در این مدت شهروندان‌ تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و افراد آسیب‌پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی، از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.

آسمان تهران فردا کمی ابری و غبار محلی در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۷ و ۶ درجه خواهد بود.

آسمان کرمانشاه فردا نیمه ابری در بعضی ساعات افزایش ابر همراه با وزش باد با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در کرمانشاه به ترتیب ۱۷ و‌ ۳ درجه خواهد بود.

فردا اهواز و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶ درجه بالای صفر گرم‌ترین مراکز استان و ‌کرمان با کمینه دمای ۵ درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۲۵ آذرماه امسال ۲۶.۴ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۳۲.۸ میلی‌متر بود، بنابراین تا این تاریخ بارش سال جاری ۸۰.۵ درصد بارش سال گذشته‌ است.

بیشترین میزان بارش در هفته دوازدهم سال زراعی ۹۶-۹۷ متعلق به‌ یاسوج به میزان ۱۹.۷ میلی‌متر بوده است.

منبع : فارس


انتهای پیام/