معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران خبر داد
واگذاری ۵۰۱ فرزند بی‌سرپرست به خانواده‌ها/ شروط فرزندخواندگی
 
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵
کد مطلب: ۳۵۹۶۲۷
 
Share/Save/Bookmark
 
معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران از فرزندخواندگی ۵۰۱ فرزند بی‌سرپرست به خانواده‌ها طی یکسال گذشته خبر داد و گفت: طبق قانون فقط ۳ گروه از افراد می توانند سرپرستی کودکان و نوجوانان را برعهده بگیرند.
به گزارش ندای انقلاب، احمد خاکی گفت: سال گذشته حدود ۵۰۱ فرزند به خانواده ها برای فرزند خواندگی سپرده شد.

وی ادامه داد: با روند تسهیل گری در فرزندخواندگی شاید بتوان گفت که در دویا سه سال اخیر ۵۰تا۶۰ درصد فرزند خواندگی در سطح استان تهران افزایش یافته است.

معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: ۷۱ خانه کودک در سطح استان تهران فعال است که به طور میانگین در هریک از آنها ۱۶ کودک زندگی می‌کند.

خاکی گفت: با توجه به قانون مصوب سال ۹۴، فقط ۳ گروه از افراد می توانند سرپرستی کودکان و نوجوانان را از سازمان بهزیستی درخواست کنند گروه اول، زن و شوهری که پنج سال از تاریخ ازدواجشان گذشته و صاحب فرزند نشده‌اند البته مشروط به این که حداقل یکی از آنان بیش از ۳۰سال سن داشته باشد.

وی افزود: گروه دوم، زن و شوهر دارای فرزند که مشروط به اینکه یکی از آنان بیش از ۳۰سال سن داشته باشدو دختران و زنان مجردی که حداقل ۳۰سال سن داشته باشند البته این گروه فقط حق سرپرستی کودکان دختر را دارند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران تصریح کرد: نبود اوراق هویتی بزرگترین مشکل فرزندانی است که به بهزیستی سپرده می شوند چرا که اغلب این کودکان نیاز به مراقبتهای درمانی دارند و برای پذیرش در بیمارستان با مشکل مواجه می شوند از طرفی هزینه درمان آنها نیز زیاد است.

منبع :‌ فارس

انتهای پیام/