فردا "پنجشنبه" چه مراکزی به‌دلیل آلودگی هوا تعطیل هستند
 
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب: ۳۵۹۵۷۳
 
Share/Save/Bookmark
 
معاون فنی و عمرانی استاندار تهران با بیان اینکه انباشت آلاینده‌ها و غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در ساعات آتی نیز وجود دارد، گفت: کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران مصوباتی را برای روز پنجشنبه هم تعیین کرد.
به گزارش ندای انقلاب، حسن کریمی، درباره مصوبات امروز کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای استان تهران برای فردا پنجشنبه سی‌ام آذر ماه اظهار کرد: از جمله مهمترین مصوبات برای فردا، تعطیلی بودن مراکز علمی، آموزشگاههای خصوصی، کلاسهای تقویتی و کنکور، مدارس و مهدهای کودک استان تهران به غیر از شهرستان‌های فیروزکوه، پردیس و دماوند است.

وی ادامه داد: اجرای طرح زوج‌وفرد از در منازل در روز پنجشنبه، ممنوعیت فروش طرح ترافیک تا پایان هفته، توقف فعالیتهای عمرانی و فعالیت کارخانه‌های آلاینده‌ساز و تردد کامیونها به‌جز کامیونهای حامل زباله و سوخت در سطح شهر تا پایان روز پنجشنبه ، لغو همه فعالیتهای ورزشی در فضای باز، توصیه به اصناف برای تعطیلی صنف خود دو ساعت زودتر و همکاری مدیران در موافقت با مرخصی بانوان و مادران شاغل در روز پنجشنبه از دیگر مصوبات محسوب می‌شود.

معاون فنی و عمرانی استاندار تهران درباره مدت زمان طرح زوج و فرد نیز توضیح داد: طرح زوج و فرد امروز تا ساعت ۱۹ برقرار خواهد بود و این طرح فردا نیز تا ساعت مقرر خواهد بود و افزایش نمی‌یابد.

به گفته کریمی، فردا پنجشنبه نیز شاهد انباشت آلاینده‌های جوی در شهر تهران خواهیم بود اما با ورود موج بارشی و وزش باد از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه میانگین شاخصهای ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در حال حاضر بر روی عدد ۱۵۸ قرار دارد، گفت: در حال حاضر شرایط کیفیت هوای استان تهران برای همه افراد ناسالم است و این روند در ۲۴ ساعت آتی نیز ادامه می‌یابد.

گفتنی است، بنابر تمهیدات اندیشیده‌شده از سوی مسئولان اگر شاخص عددی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بین ۵۰ تا ۱۰۰ باشند شرایط کیفیت هوا سالم است و شرایط ناسالم برای گروههای حساس نیز به میانگین عددی ۱۰۰ تا ۱۵۰ تعلق می‌گیرد اما اگر اعداد از ۱۵۰ تا ۲۰۰ قرار گیرند به این شرایط کیفیت هوا وضعیت قرمز یا شرایط اضطرار گفته می‌شود و کیفیت هوا در این میانگین برای همه افراد ناسالم خواهد بود.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/