طولانی ترین خط مترو خاورمیانه به روایت آمار
 
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب: ۳۵۷۸۸۱
 
Share/Save/Bookmark
 
خط سه از ایستگاه متروی آزادگان در جنوب غربی تهران آغاز و در ایستگا‌های قائم و شهید باهنر در شمال شرقی تهران به پایان می رسد، خط ۳ متروی تهران پس از تکمیل دارای ۲۸ ایستگاه و ۳۷ کیلومتر طول خواهد بود.
به گزارش ندای انقلاب، خط سه متروي تهران، طولاني ترين خط مترو در خاورميانه است كه از ارديبهشت ۱۳۹۳ شروع به كار كرد.

این خط از ایستگاه متروی آزادگان در جنوب غربی تهران آغاز و در ایستگا‌های قائم و شهید باهنر در شمال شرقی تهران به پایان می رسد، خط ۳ متروی تهران پس از تکمیل دارای ۲۸ ایستگاه و ۳۷ کیلومتر طول خواهد بود.

در مرداد ماه ايستگاه سهروردي،‌ در شهريور ايستگاه شهيد قدوسي، در آبان ايستگاه شهيد صياد شيرازي با حضور شهردار تهران به بهره برداري رسيدند.

روز دوشنبه ۲۲ آذر ايستگاه حسين آباد حدفاصل ايستگاه هاي هروي و نوبنياد در خط سه نيز توسط قاليباف افتتاح خواهد شد كه با افتتاح اين ايستگاه با بهره برداري از دو ايستگاه ديگر در خط سه،‌ كار اين خط به پايان خواهد رسيد.

ايستگاه حسين آباد در بزرگراه شهيد صياد شيرازي محدوده خيابان مغان قرار دارد و با راه اندازي آن حجم ترافيك كاهش قابل توجهي خواهد داشت.

با راه‌اندازي كامل خط ۳، از بزرگراه آزادگان در منطقه ما تا ازگل در شمال شرقي تهران، يك و نيم تا ۲ ميليون سفر در روز به ظرفيت مترو افزوده خواهد شد.

احداث خط ۳ مترو تهران از میدان راه آهن تا تقاطع بزرگراه آزادگان - آیت الله سعیدی در منطقه ۱۸ به جهت جمعیت کثیر ساکن در محدوده مناطق ۱۷ ، ۱۸ ، ۱۹ و همچنین شهرک‌های اطراف آن از یک سو و اهمیت مسائل ترافیکی و وجود کمترین معارض به جهت برخورداری از کمترین هزینه و بیشترین بهره وری از سوی دیگر، حائز اهمیت است.

افتتاح ايستگاه حسين آباد از نیمه شمالی این خط ۳، به عنوان صدو ششمين ايستگاه مترو در تهران ثبت خواهد شد و براساس برنامه اعلام شده ايستگاه هاي میدان هروی، محلاتی و میدان ارتش نيز تا پايان سال ۹۵ مورد بهره برداري قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/